Facebook Hizmetleri

Facebook dünyanın birçok ülkesinde ve Türkiye’de oldukça popüler olan sosyal medya platformlarından biridir. Marka veya tanınmış kişiler için bu platformlarda var olmak artık bir gereklilik haline gelmiştir. Facebook sayfalarının yönetim şekli oldukça önemlidir. Birçok marka veya tanınmış kişi profesyonel yönetim hizmetleri ile sayfalarını günden güne geliştirebilmektedir. Facebook sayfa yönetimi kısaca gönderi planlama, içerik tasarımı ve aylık raporlama hizmetlerini içermektedir. Facebook reklamları ise genellikle belirli bir bütçe ve tanıtım kampanyası ile büyümek isteyen kişi veya markalar için ideal bir seçimdir.

Facebook reklam yönetimi Marka Bilinirliği, Erişim, Trafik, Etkileşim, Uygulama Yüklemeleri, Video Görüntülemeleri, Potansiyel Müşteriler Bulma, Mesajlar, Dönüşümler, Katalog Satışları ve Mağaza Trafiği reklamları ile etkili bir dönüşüm kampanyasını içerir.

Facebook Sayfa Yönetimi

Markanız veya bireysel sayfanızı planlı bir şekilde yönetim sürecine dahil ediyoruz. Sayfanızın sektörüne veya kategorisine uygun ön sayfa kurulumu hizmetini gerçekleştiriyoruz. Mevcut olarak Facebook’a yüklenmiş olan içeriklerinizin açıklamalarını iyileştiriyoruz veya sayfanız ile alakasız içeriklerinizi kaldırıyoruz. Facebook içerik pazarlama stratejisi ve hedeflerini sayfanıza özel olarak listeliyoruz. Strateji ve hedeflere uygun içeriklerin tasarlanmasını sağlıyoruz.

İçeriklerinize uygun metinleri yazarak, takipçilerinizin ilgili içerikteki görsel veya videoyu gördükten sonra daha iyi bir bilgilendirme deneyimi yaşamalarını hedefliyoruz. Sayfanız ile uygun seçilmiş olan hashtag listesi oluşturuyor ve içeriklerinize entegre ediyoruz. Takipçilerinizin ortak özelliklerini ve ilgi alanlarını analiz ediyoruz. Ayrıca size takipçi kitlenize uygun içerik üretiminde yardım sağlıyoruz. Yapılan tüm işlemler aylık olarak analiz edilerek raporu ile tarafınıza gönderilmektedir. Aylık olarak uzmanlarımız ile sınırsız e-posta iletişimi hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

1- Gönderi Planlama

Facebook gönderilerinizin yükleneceği zaman ve içeriğin konusu önceden planlanarak sayfanıza uygun içeriklerin takipçilerinize gösterilmesini hedeflemektedir. Bu hizmet ile takipçilerinizin en aktif olduğu saatler hedeflenerek en alakalı içeriğin paylaşılması sağlanır. Böylelikle gönderilerinizin etkileşimi, yorum sayısı ve beğeni sayısı pozitif olarak yükselişe geçebilecektir.

2- İçerik Tasarımı

Facebook’da paylaştığınız içeriklerin takipçilerinizin ilgi ve alakalarının olduğu konular ile ilgili olmalıdır. İçeriklerinizin kaliteli ve akılda kalıcı bir görünüme sahip olmaları etkileşiminizin artması için olması gereklidir. Birçok Facebook sayfa sahibi, içerik kalitesine önem vermeden paylaşımlar yapabilmektedir ve sayfalarının gelişmesi olduça çok yavaş olmaktadır. Eğer içeriklerinizin kalitesi düşük olursa, mevcut kitlenizi bile kaybedebilirsiniz.

3- Raporlama

Yüklenen gönderilerin ve etkileşimlerinizin aylık gelişimi istatistik raporlar olarak tarafınıza e-posta yolu ile gönderilmektedir. Raporlamalardan sonra sayfanızdaki gelişmelere göre yeni strateji ve hedefler belirlenebilmektedir. Büyük projeler için sunum olarak gönderim de yapılabilmektedir.

Facebook Reklam Yönetimi

Facebook sayfanızın daha fazla kitleye ulaşabilmesi için Facebook reklamlarının kullanılması gereklidir. Facebook yüksek bütçeli veya düşük bütçeli bir reklam kampanyası verebileceğiniz bir platformdur. Öncelikle reklam bütçenizi belirlemeniz ve ona göre reklam kampanyalarının seçilmesi gereklidir. Facebook reklamları, yeni kitlelere erişebilmeniz için gerçekten etkili tanıtım araçlarıdır. Facebook reklamları kısaca; Marka Bilinirliği, Erişim, Trafik, Etkileşim, Uygulama Yüklemeleri, Video Görüntülemeleri, Potansiyel Müşteriler Bulma, Mesajlar, Dönüşümler, Katalog Satışları ve Mağaza Trafiği reklamları olarak sıralanabilir.

Sayfanızın içeriklerine uygun bir reklam içeriği hazırlanır, daha sonrasında ürün ve hizmetlerinizi en iyi tanıtan reklam modeli seçilerek reklam kampanyanız başlatılır. Facebook reklamları günlük veya aylık olarak isteğinize bağlı şekilde modellenebilmektedir. Reklamların dönüşümleri ve gösterimli tarafınıza e-posta olarak detaylı analiz ve raporlamları ile gönderilmektedir.

  • Facebook Hizmetleri

    Facebook İşletme Sayfanızı İyileştirmek İçin 10 Taktik

    Facebook, bugünlerde en iyi sosyal medya platformlarından biri haline geldi ve bununla ilişkili çok sayıda avantajlar var. İnsanlar bunu kişisel olarak arkadaşları ve aileleri ile bağlantı kurmak için kullanmıyor, aynı zamanda bir işletmeyi tanıtmak ve reklamını yapmak için kullanışlı bir…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu