Instagram Mavi Tikli Takipçi Hizmeti Nedir?

Instagram mavi tikli hesaplar, Instagram platformu tarafından doğrulanan ve mavi tikli doğrulanmış rozete sahip toplum tarafından bilinen kişilerdir. Mavi tikli takipçi hizmeti ile belirlediğiniz fenomen veya influencerın hesabınızın takip etmesi hedeflenmektedir. Instagram platformunda, bir influencerın takip ettiğini hesaplar veya kişiler oldukça değerli olarak kabul edilmektedir.

Influencer Marketing Nedir?

Influencer marketing kavramı, bir marka mesajını ve bilirniliğini belirli bir müşteri pazarına yönlendirmek için influencer ile yapılan işbirliğidir. Influencer pazarlama, hedef kitleye odaklanan bir pazarlama biçimidir. Birçok marka, marka güvenini, katılımını, elde tutmayı ve satışları olumlu yönde etkilemek için sosyal medya fenomenlerinden yararlanır. Marka etkileyicileri, dijital çağın hikaye anlatıcıları olarak görülürler. Markalar, influencer kişiler ile ortaklık kurarak, iş hedeflerine ulaşmak için influencerların hikaye anlatma uzmanlığından yararlanabilir.

Influencer İşbirliği Avantajları Nelerdir?

Influencer işbirliği veya pazarlama, büyük markaların daha fazla müşteriyi çekmesine olanak tanır ve küçük işletmelerin daha fazla görünürlük elde ederek ölçeklenmelerini sağlar. Influencer işbirliği kampanyaları, geleneksel pazarlama kampanyalarına göre oldukça bütçe dostu ve az maliyetli olarak kabul edilebilir. Bu nedenle influencer işbirliği kampanyaları, diğer pazarlama kanallarından daha yüksek yatırım getirisi sağlayabilir.

Influencer kişiler, potansiyel müşterinin satın alma karar verme sürecini yönlendirebilir. İnsanlar en sevdikleri influencer ve fenomenlere saygı duyuyor ve güveniyor. Onların tavsiyelerini uygulama noktasında oldukça motivelerdir.