Instagram Influencer İşbirliği Nedir?

Instagram işbirliği terimin orijinal tanımı, Instagram’da başka bir hesapla birlikte çalışmak veya reklam çalışması yayınlanması anlamına gelir. Bu pazarlama biçiminde, marka ve influencerın birbirlerinin sayfalarında ortak gönderiler oluşturmak şeklinde olabilir. Diğer bir seçenek de hikayeler, reels veya IGTV gönderilerinde yer almak veya konuk sunucu hesabına sahip olmaktır. Nasıl bir işbirliği yapmaya karar verirseniz verin, sonuç hem potansiyel müşterilerinizi memnun etmeli hem de fenomenin takipçi sayısını artırmalıdır.

Instagram’da diğer markalarla iş birliği yapmak istediğinizde, önce takipçi sayılarını kontrol edin. İdeal hesap, sizin markanızın potansiyel müşterilerine kısaca hedef kitlenize sahip olmalıdır. Ortaklığınızın başarılı olabilmesi için her iki tarafa da karşılıklı olarak fayda sağlaması gerekir. Bu, ortak çalıştığınız kişinin kazanç sağlaması gerektiği anlamına gelir. Hem marka hem de influencer hesabın başarılı olabilmesi için hedeflerinizi uyumlu tutmalısınız.

Instagram Mavi Tikli Hikaye Hizmeti Nedir?

Instagram platformunda doğrulanmış onay rozeti bulunan hesaplara mavi tikli hesap denilmektedir. Mavi tik rozeti, bu hesabın Instagram tarafından doğrulandığı ve resmi hesap olduğunu göstermektedir. Instagram mavi tikli hesaplardan hikaye paylaşımına ise Instagram mavi tikli hikaye hizmeti denilemektedir. Mavi tikli bir hesapta, ürün veya hizmetleriniz ile ilgili hikaye paylaşımı oldukça verimli ve güvenilir olarak görülmektedir. Hedef kitlenize bağlı olarak en uygun doğrulanmış Instagram hesabını seçebilirsiniz.

Instagram Hikaye İşbirliği Kullanmanın Faydaları

Instagramın hikaye işbirliği özelliği genelde kamu işletmesi ve içerik oluşturucu hesaplarında kullanılmaktadır. Fenomenler ile işbirliği yapmanın başlıca avantajlarından biri, içeriğinize daha fazla erişim sağlamaktır. Yalnızca birkaç tıklamayla gönderiniz veya hikayeniz ortaklık işbirliği ile çalıştığınız kişinin hesabında gösterilmektedir.

Bu sayede özenle ürettiğiniz içerikleri daha geniş bir kitleye ulaştırabilir ve aynı zamanda yeni potansiyel takipçiler kazanabilirsiniz. Bilinir bir fenomen ile çalıştığınız zaman, kullanıcıların gönderi reklamının arkasındaki firmayı öğrenmesi daha kolay olabilmektedir.

Daha fazla erişim sosyal medyada çok sayıda takipçisi olan bir influencer ile ortaklık yaparak hedef kitlenizi genişletiyorsunuz. Bu, özellikle başlangıç ​​aşamasındaki bir marka için güçlü bir strateji olabilir, çünkü bir işe ilk başladığınızda markanızı belirli bir kademeye taşımakta zorlanabilirsiniz.

İşbirliği yapmayı seçtiğiniz influencerlar, takipçileri hakkında iç görülere sahip olacak ve bu da onu işletmeniz için çok yararlı kılacaktır. Bu fırsattan yararlanın ve birlikte benzersiz bir şey yaratabilirsiniz.

Daha yüksek erişim, çoğu zaman markalar için daha büyük satış fırsatlarına eşittir. Halihazırda uzun bir influencer arkadaş listesine sahip olan ve tanıtım gönderileri aracılığıyla ticari girişimlerini desteklemek isteyen bir influencer ile ortaklık düşünmelisiniz. Bu tür influencer ve fenomenler ile çalışmak, markalar için kesin bir kazançtır, çünkü bunlar sosyal medya alanında otantik ve organik heyecan yaratmaya yardımcı olur. Birlikte yaratılan ürününüzün daha fazla müşteri tarafından satın alınması için değerlendirilmesi için daha fazla fırsat açar.

Instagram İşbirliği İle Pazarlama Kampanyası Oluşturun

Influencer ve fenomenler kendi içerik oluşturdukları alanlarında uzman kişilerdir, bu nedenle takipçileri onlara güvenir. Sosyal medya içerik oluşturucuları, hayranlarıyla ilham verici ve saygılı bir ilişkiye sahiptirler. Fenomenlerin takipçileri onların görüşlerine ve tavsiyelerine inanırlar. Bu öneriler, etkileyici pazarlama kampanyanızın artık reklamcılık gibi hissetmesini sağlamaz, bu da insanların markanıza her zamankinden daha açık olduğu anlamına gelir.

Sosyal medya influencer kişiler, içerik oluşturma konusunda oldukça başarılıdırlar. Markanızın ürün veya hizmetlerinizi fenomen hesapların içeriklerine koyulmasını sağlayabilirsiniz. İçeriklere reklam yerleştirme işlemine influencer işbirliği denilmektedir. Diğer bir ismiyle mavi tikli hikaye paylaşımları oldukça verimli olabilmektedir.

Instagram Mavi Tik İşbirliği Ücreti Ne Kadar?

Instagram mavi tikli hikaye hizmetlerinin fiyatları, hikaye reklamının yapılacağı hesaba göre değişiklik gösterebilmektedir. İlgili fenomenin takipçi sayısı, gönderi sayısı, beğeni sayısı, izlenme sayısı ve diğer istatistiksel bilgilerine doğru orantılı olarak fiyatları değişmektedir.