Facebook Reklamları Yönetimi ve Danışmanlık

Facebook platformu ve Facebook reklamları ile oluşturulan reklam ağı marka bilinirliğinin artırılmasında, ürün ve hizmetlerin tanıtımında, pazarlanmasında ve satışında oldukça etkilidir. Global çapta milyonlarca insanın aktif bir şekilde kullandığı Facebook, çok yüksek bir reklam gücüne sahiptir.

4 milyardan fazla kişinin verilerini elinde bulunduran Facebook’un bu gücünden yararlanmak isteyenler dijital reklamcılık alanında profesyonel hizmet veren kadromuzdan yardım alarak hedefledikleri başarıya ulaşmaktadır. Hızlı sonuç alacağınız, geri dönüşüm oranlarının beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak derecede mükemmel olduğu Facebook reklamları ile maximum verim elde etmek için firmamızı tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Reklamları Nedir?

2004 yılında kurulan ve kurulduğu günden beri varlığını devam ettiren Facebook, daha önce reklam konusunda bugünkü kadar aktif bir platform değildi. Facebook reklamları ile tanıtım faaliyetlerinde bulunma fırsatı kullanıcılara 2014 yılında sunulmaya başlandı.

2014 yılına dek Facebook reklamları kimsenin haber akışında görünmüyor, yalnızca sayfanın sağında, kenar çubuğu reklamları şeklinde kullanıcıların karşısına çıkıyordu.
Ancak Facebook, 2013 yılında köklü bir değişiklik yapma kararı aldı. Bunun sebebi dijital reklamcılık hızla yükseliyor olmasıydı. Facebook reklamlarının artık haber akışlarında ve başka alanlarda da görünmesi gerekiyordu.

Facebook; öteki sosyal medya platformlarının aksine daha kapsamlı olarak reklam hizmetleri sunmayı hedefledi. Facebook geniş veri tabanını profesyonel şekilde analiz etti ve facebook reklamlarını ortaya çıkardı. Facebook reklamlar konusunda oldukça ayrıntılı hedeflemelerinin yapılmasını mümkün kıldı. Buna şöyle bir örnek verebiliriz: Hedef kitlenizin bir bölümü tanıtım videonuzu neredeyse sonuna kadar izliyor ise o kişilerin profillerine benzer profilleri hedef alabilir, yani Lookalike Ads hedefleme yöntemini kullanabilirsiniz.
Reklam setinize instagram reklamlarını da ekleyerek hedef kitlenizi daha da büyütebilirsiniz.

facebook reklamları nasıl avantajlar sağlar

Facebook Reklamları Nasıl Avantajlar Sağlar?

İnternet kullanıcılarının yaklaşık %85’i Facebook’u aktif olarak kullanmaktadır. Bu kullanıcıların bir bölümünü de 65 yaşını geçen yetişkin insanlar oluşturmaktadır.
Milyarlarca kullanıcının bulunduğu bu dev platform, âdeta insanlarda bağımlılık derecesine varmaktadır. Öyle ki Facebook kullanan kişilerin yarısından çoğu, her gün birkaç defa Facebook’a girmeyi ve bir süre vakit geçirmeyi alışkanlık hâline getirmiştir.
Bu yüzden Facebook ve Facebook reklamcılığı potansiyel müşterilerinize ulaşma noktasında en büyük destekçilerinizden biri olacaktır.
Öte yandan Facebook reklamcılığının başka avantajlarından da söz edilebilir. Şöyle ki;

 • Web site Trafiği
  Facebook’ta paylaşılan bir gönderi sayesinde etkileşim almak ve böylece hedef kitleyi web sayfasına yönlendirmek mümkündür. Facebook üzerinden web sitenizi ziyaret eden kişilerin müşteriniz olma ihtimali son derece yüksektir. İnsanlara ürün ve hizmetlerinizi daha etkili bir şekilde tanıtmanın ve daha güçlü pazarlama faaliyetlerinde bulunmanın yolu Facebook reklamlarından geçmektedir.
 • Marka Bilinirliği
  Facebook reklamları yoluyla Carousel reklamlar, video reklamlar yayınlayabilir; bunun sonucunda ekibiniz, hizmetleriniz, firmanız için marka bilinirliği oluşturarak prestijinizi artırabilirsiniz. İsminiz firmaların sahipleri, üst düzey yöneticileri tarafından duyuldukça akıllara kazınırsınız, daha çok kişi sizi tanır ve ihtiyaç olduğu zaman başvurulan ilk adreslerden biri siz olursunuz.
 • Detaylı Hedeflemeler
  Bunu diğer platformlardaki hedeflemelerden ayırmak gerekir. Yani; ‘Videomu izleyenlere yeniden reklam göster’ veya ‘Videomu seyreden 10 bin profile benzer yerli/yabancı şu kadar profil bul’ gibi özelleştirmeler yapabilirsiniz.
  İşte bu hedeflemeler; lookalike, retargeting ya da custom audience olarak adlandırılır. Bu, Facebook’un veri bilimi vasıtasıyla ortaya çıkarılan bir reklam gösterim şekli olup etkisi gerçekten çok güçlüdür.
 • Video İzlenmeleri
  İnsanların Facebook’ta yayınladığınız videoları izlemesini sağlayarak reklam hedeflemeleri yaparken bu izleme verilerini de kullanabilirsiniz.
  Videonuzun ilk 10 saniyesini kaç kişinin izlediği vb. gibi istatistiksel veriler kaydedilir ve bu veriler reklamları şekillendirirken çok işe yarar.

Facebook Reklamları Nasıl Verilir?

Facebook’ta reklam vermeye kendi başınıza başlamanız mümkündür fakat bunun için profesyonel bir ajanstan yardım almanız her zaman için en iyisidir. Firmamızın uzman personelleri bu konuda gereken donanım, bilgi ve tecrübeye sahip olduğundan küçük, orta ve büyük ölçekli bütün işletmelerin Facebook reklamları konusundaki ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Dijital pazarlama alanında rakiplerinizin önüne geçmek ve sektördeki yerinizi daha ileriye taşımak istiyorsanız firmamızla iletişim kurarak hemen bu hayalinizi adım adım gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

facebook reklamları için neler gereklidir

Facebook Reklamları İçin Neler Gereklidir?

Facebook’ta reklam vermek için birden fazla ihtiyacınız vardır. Bu ihtiyaçlar detaylıca işlenmeli ve özenle hazırlanmalıdır. Aksi takdirde reklam harcamanızı boşuna yapmış olabilirsiniz. Sizler için dikkat emtneiz gereksinim duyacağınız şeyleri aşağıda sıraladık:

 • Facebook Sayfanız ve Reklam Hesabınız
  Facebook sayfası olmaksızın Facebook reklamı vermek mümkün değildir. Facebook sayfası İnstagram hesabına bağlanırsa Facebook platformundan İnstagram reklamlarının yönetilmesi de mümkün hâle gelecektir.
  Facebook reklam hesabı; kampanyalar oluşturmak, reklam setlerinin ayarlamasını yapmak ve yeniden hedefleme reklamlarıyla yüksek geri dönüşümler elde etmek için kullanılabilir.
 • Reklam Meteryalleri
  Facebook’ta yalnızca metin odaklı reklamların işe yaramadığı bilinmelidir. En azından bir fotoğraf veya bir video yoksa, o reklam ilgi çekmeyecek ve etkileşim almayacaktır.
  Facebook reklamları verirken fotoğraflardan ziyâde videoları kullanmak daha güçlü etki bırakmayı sağlar. Reklamlardan daha çok performans elde etmek istiyorsanız videolara ağırlık vermeniz lâzımdır.
 • Hedef Kitle
  Ürün veya sektörle alâkalı hedef kitlenin tanınması, detaylı hedeflemeler sırasında daraltmalar kullanarak daha doğru hedeflemeler yapılması önemlidir.
 • Reklam/Kampanya Türü
  Her şeyden önce tanımların ve amaçların iyi yapılmış olması gerekmektedir. Hedef kitlenin seçiminden sonra kampanya türü doğru ayarlanmalıdır. Trafik reklamları satışları artırmak amacıyla kullanılmaz. Marka bilinirliği reklamlarının ise web site trafiğine doğrudan fayda sağlamayacağı bir gerçektir. Reklam türü; firmanın neden reklam verdiği ve bu reklamlarla hangi hedef kitleye hitap ettiği gibi kriterler göz önünde bulundurularak tespit edilmelidir.
 • Facebook Pixel
  Web sitesine entegre edilecek Facebook Pixel veri takip kodu düzgün çalıştığı takdirde ROAS ve tıklama başına maliyetler dâhil olmak üzere birçok parametreyi takip etmek mümkün olacaktır.

facebook reklamları nasıl yönetilir

Facebook Reklamlarını Nasıl Yönetiyorsunuz?

CCK Medya olarak Facebook reklamcılığı alanında uzun yıllardır hizmet veren deneyimli bir firma olarak, Facebook reklam algoritmalarını iyi biliyor, bu platformda reklam verirken dikkat edilmesi gereken ne varsa en ince detayına kadar uygulamaya özen gösteriyoruz. Verified Business statüsüne sahip olan ajansımız bünyesinde çalışan sertifikalı dijital pazarlama uzmanlarımızla reklam yönetimi hususunda tüm müşterilere kesintisiz destek veriyoruz.
Facebook reklam yönetimi kapsamında şu hizmetleri sunuyoruz:

 • Hedef Kitle Araştırması
  Önce şu soruların cevaplarını tüm ayrıntılarıyla öğreniyoruz:
  1. Neden reklam vermek istiyorsunuz?
  2. Faaliyet gösterdiğiniz sektör nedir?
  3. Kimlerle rekabet hâlindesiniz?
  Tüm bunların yanıtlarını detaylı olarak değerlendiriyor ve hedef kitlenizi buna göre oluşturuyoruz.
 • Reklam Kampanyaları
  Satışını yaptığınız ürünlere yahut verdiğiniz hizmetlere göre ihtiyacınız olan reklam türlerini belirleyerek gerekli ayarlamaları yapıyor ve Facebook’ta reklamlarınızı yayınlıyoruz. Kampanya bütçeinizi doğru optimize ederek bütçenizi reklamlarınız arasında dengeli bir şekilde kullanıyoruz. Hangi reklam türü daha çok performans elde etmenizi sağlayacaksa bütçenizi o reklam türüne yönlendiriyoruz. Böylelikle paranızın boşa gitmesini engelliyoruz.
 • Açılış Sayfası Optimizasyonu
  Bir sayfada reklam yönlendirmesi yaptıysanız bunu kontrol ederek mevcut problemlerin neler olduğunu belirliyoruz ve ardından tarafınıza bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Üzerimize düşen her şeyi eksiksiz bir biçimde yerine getiriyor, var olan sorunlara etkili çözümler sunuyoruz.
 • Reklam Maliyetleri Optimizasyonu
  Teklif stratejinizi ve reklam mâliyetlerinizi manuel olarak oluşturuyor ve optimize ediyoruz.
 • Yeniden Pazarlama (Re-Targeting)
  Reklam bütçesinin belirli bir miktarı yeniden pazarlamaya ayrılmalıdır. İşte biz bunu yaparak verimliliği ve dönüşüm oranını artırıyoruz.
 • Sektör Araştırması ve Rakip Analizi
  Hedeflerinizi ve rakiplerinizi inceliyoruz. Ardından reklamlarınızla ve reklam biçiminizle ilgili değerlendirmelerde bulunuyoruz.
 • Facebook Pixel Yönetimi
  Web sitenize Facebook Pixel kurulumunu yaparak dönüşümlerinizi takip ediyoruz. Detaylı inceliyor ve haftalık raporlar hazırlıyoruz. Raporlar üzerinden yola çıkarak, anahtar kelime düzenlemeleri yapıyoruz
 • Hedef Kitle Performans Takibi
  Hedef kitlenizin davranışlarını izleyerek başka hedef kitlelere ulaşabilmeniz ve daha iyi dönüşüm almanız için gerekli optimizasyonları yapıyoruz.
 • Konum Bazlı Reklam Hedeflemeleri
  Fiziksel mağazanızın olduğu bölgeyi veya başka bir alanı kilometre sınırlarıyla hedeflemenize yardımcı oluyoruz.
 • Zamana Dayalı Reklam
  sabah 9:00, gündüz, akşam 18:00, gece… Reklamlarınızı ne zaman çalıştırmanız gerektiği konusunda bilgi veriyoruz.
 • Etkinliklere Göre Reklam
  Reklamlarınızı etkinliklerinize göre nasıl başlatıp bitirebileceğinizi anlatıyoruz.
 • E-ticaret İçin Özel Çalışmalar
  Tanıtımını yaptığınız yeni bir ürün varsa ya da bir ürününüzün daha fazla satış getirmesini arzu ediyorsanız bunu e-ticaret kampanyaları ile yapmanızı sağlıyoruz. Ekibimizin uzmanlık alanlarından biri de ürün lansmanlarıdır.
Firmamızın iletişim sayfasından bize taleplerinizi aktarabilir, Facebook reklamları sayesinde potansiyel müşterilerinize rahatlıkla ulaşabilmek için profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
cckmedya.com/iletisim

facebook reklam modelleri

Facebook Reklam Modelleri

Facebook; dijital reklamcılığın en aktif olduğu platformlardan biridir ve diğer iştirakleriyle beraber en fazla reklam verilen sosyal medya‘nın başında gelmektedir.
Reklam opsiyonlarındaki çeşitlilik son derece fazladır. Küçük-büyük, fiziksel veya çevrimiçi bütün işletmelerin reklam ihtiyaçlarına uygun reklam türleri bulunabilir.

Trafik Reklamları

Facebook üzerinden trafik çekmek günümüzde vazgeçilmez bir özellik oldu. Bu reklam modeli sayesinde websitenize sonsuz trafik çekebilir ve kalıcı müşteriler elde edebilirsiniz. Satış yapma potansiyeliniz facebook üzerinden çekilen trafik sayesinde büyük oranda artacaktır.

Marka Tanıtım Reklamları

Markanızın gerçek anlamda bir marka olması için bu reklam modeli sizin için en mükemmel seçimdir. Tam istediğiniz hedef kitleye yapacağınız reklamlar ile markanızı en iyi şekilde tanıtacak, ürün hizmetlerinizi insanların zihnine kazıyacaksınız.

Uygulama Tanıtım Reklamları

Eğer mobil bir uygulamanız varsa ve daha fazla insanın kullanmasını istiyorsanız, kullanmanız gereken en iyi reklam modeli. Bu reklam modeli sadece mobil kullanan insanlara gösterilmekle birlikte kalıcı kullanıcı çekmenizi sağlayacaktır.

Erişim ve Etkileşim Reklamları

İnsanlara erişmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken en iyi reklam modelidir. İnsanlar gönderinizi gördüğü gibi etkileşime geçiyor ve sayfanızda ki diğer gönderilere ürünlere bakıyorlar. Bu sayede erişim oranınız artıyor. İnsanların etkileşimiyle birlikte içeriğiniz daha fazla insana yayılabiliyor. İnsanların hesabınızda dolaşım yapmasını istiyorsanız bu reklam modeli üzerinde yoğunlaşılmalıdır.

Potansiyel Müşteri Bulma Reklamları

Facebook sayesinde direkt para kazanmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek reklam modeli budur. Müşteriyi bulur ve satın alması için baskı yaparsınız. Bu reklam modeli sayesinde müşteriler ya ürünü satın alır, yada almaz. Amaç basittir. Reklam ver, para kazan.

Video Görüntülenmesi Reklamları

Hesabınızda değerli video paylaşımları yapıyorsanız, az izlenme alıyorsanız ihtiyacınız olan tek şey marka bilinirliğinizi arttıracak olan bu reklam modelidir. Videolarınız daha fazla izlenecek ve eğer beğenilirse diğer insanlara hızlıca yayılacaktır.

Katalog Reklamları

a

Mesaja Çekme Reklamları

İnsanlarla iletişim kurarak daha kesin sonuçlar elde edebiliyorsanız, ihtiyacınız olan reklam modeli budur. İnsanlar size yazar, siz onlara yazarsınız ve bir anda müşteriniz olurlar. İnsanlar konuşmayı sever, konuştukça güvenir. Şikayetlerini, isteklerini dinleyebilir buna göre çözümler sunabilirsiniz.

Facebook Re-Targeting Reklamları

Facebook’ta yeniden pazarlama ve hedefleme reklamları, daha önce reklamınızı görmüş ve etkileşime geçmiş insanlara tekrar reklam göstermedir. Bu insanlar ilk seferde almadıysa bile yeniden reklamınızı gördüğünde satın alma olasılığı vardır. O an kararsız olan insanlar şimdi daha kararlı tepkiler verebilir.

Dönüşüm Reklamları

Facebook’ta insanlar üzerinden dönüşümler sağlamak istiyorsanız, websitenize, sayfanıza ve size ait olan her şeye dönüş yapmalarını istiyorsanız. İhtiyacınız olan reklam modeli dönüşümdür. Bu reklam modeli sayesinde genel bir sergi yapacaksınız. İnsanlar sizi bütünüyle tanıyacak.

facebook reklam hizmetleri

Facebook Reklam Hedeflemeleri

Facebook reklamlarının hangi alanlarda gösterileceğini belirleyebilir, geniş hedeflemeler yardımıyla belirli bir cinsiyet, yaş grubu, ülke, il/ilçe veya mahalle bazlı hedeflemeler yapabilirsiniz.
Biz tüm bunları sizin yerinize gerçekleştirerek işlemler tamamlandıktan sonra bir e-posta ile rapor sunabiliriz.
Facebook reklamları ile ürün tanıtımı yapmak, marka bilinirliğininizi artırmak ve satışlarınıza ivme kazandırmak için yapmanız gereken tüm içeriği detaylıca işledik. Aklınıza takılan soruları sorabilir, iş ortaklığı süreci için bize hemen ulaşabilirsiniz. Biz müşteri/satıcı ilişkisi içinde olmak istemiyoruz. Size dost arkadaş olarak yardım etmeyi çok isteriz.

Facebook Reklam Hizmetleri

Çağdaş, modern, inovatif ve interaktif bir SEO ve dijital pazarlama üzerine kurulu olan Facebook reklamları, yapay zekâyı çok fazla kullanıyor. Bu yüzden CCK Medya olarak Facebook Machine Learning and AI ile %100 başarı garantili reklam stratejileri geliştiriyoruz. Eğitimli, sertifikalı ve güçlü personelleriyle firmamız hem ülkemizde hem de yurt dışında önemli projelere imza atmamızda verdiği güven içinde olup tüm iş ortaklıklarına açık şekilde ilerliyoruz.

Facebook’ta lookalike yani Benzer hedef kitle reklamları ile web sitenizden, instagram ve facebook butik hesabınızdan veya bambaşka bir adresten daha önce alışveriş yapanlara benzeyen kişileri hedefliyoruz. Tekrar hedefleme diğer adıyla re-marketing reklamlarını kullanarak sizden daha önce ürün/hizmet satın alanları da hedef kitlenizi reklamların içine dahil ediyoruz. Böylelikle kolay satış imkânı sunuyor, marka bilinirliğizi arttırıyoruz.

Başa dön tuşu