Google Reklamları Yönetimi ve Danışmanlık

Google reklamları ile internetteki varlığınızı büyütebilirsiniz. aktif şekilde oluşturulan Google reklamları yaptığınız işi Google Ads’ta canlandırmanızı ve mükemmel bir marka hâline gelmenizi sağlayacaktır. Google reklamları hizmetimizde stratejik anahtar kelime seçimleri ile rakiplerinizden daha üstün olmanızı sağlarız.

Önceden Google Adwords olarak bilinen Google Ads; müşterinin ihtiyaç duyduğu şeyi Google’da ararken karşısına arama reklamlarıyla çıkmanıza ve bu sayede Google’da görünür olmanıza yarar. Google reklamları ile satın alma potansiyeli yüksek müşterilere ulaşma olasılığınız çok güçlüdür. İşte bu büyük fırsatı değerlendirmek sizin elinizdedir.

Google Reklamları Nedir? Ne İşe Yarar

Google Adwords veya Google Ads reklamları Google Inc. çatısı altında faaliyet gösteren; bireysel kullanıcılar ve işletmeler için oluşturulmuş reklam platformudur. Bu reklam ağının kullanımı ile Google görüntülü, resimli reklam ağı, Google arama ağı, Alışveriş Reklamları, Video Reklamlar, uygulama indirerek, Google AI yani akıllı botları kullanarak oluşturulan hareketli reklamlar ve gmail reklamları yayınlayabilirsiniz.

Google Ads aracılığıyla bütçenize bağlı kalarak hedeflediğiniz anahtar kelimeler rekabetin başıdır, anahtar kelimenin gücü önemlidir. Bu yüzden anahtar kelime bazlı şirketinize sağlayacağı faydalar doğrultusunda reklam verebilirsiniz. Böylece Google yani en çok kullanılan arama motorunda yer edinmiş olursunuz. Google’da yer edinmenin size dönüşlerinin ne olacağını az çok tahmin edebilirsiniz.

Google ads adwords ne gibi avantajlar sunar

Google Ads Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Google reklamlarının geri dönüşü çok yüksektir, bu yüzden yatırım yapmak faydalıdır. Bu reklamları doğru bir şekilde oluşturup yönetmek uzmanlık gerektirir ve en etkili dijital pazarlam aracı olan Google reklamlarını kullanmamak büyük hatadır.
Firmamız Google Ads işinize roket etkisi oluşturacaktır.

 • Marka Bilinirliğinin Artması
  Google Ads’ta reklam vermeye başladıktan sonra hedeflenen anahtar kelimelerde görünürsünüz. Bu; işletmenizin marka bilinirliğini ve aranma görünürlüğünü artırır; hizmet verdiğiniz sektörle ilgili taleplerde ilk başvurulan adres olma ihtimalinizi güçlendirir, daha fazla potansiyel müşteri bulmanıza olanak tanır.
 • Direkt Satış Olanağı Elde Edilmesi
  Google ads reklamları ile tamamıyla otomatikleştirilmiş biçimde lokal mağazadan veya e-ticaret sitesinden satış imkânı elde edilir.
  Öte yandan reklamlarınız yalnızca alâkalı kelimlerde gösterileceğinden potansiyel müşterilerinizin dışında ilgisiz bir hedef kitleye hitap etmezsiniz. Kısaca hedefinizi tam 12’den vurabilir; hemen satın almak isteyen müşterileri bularak ticari faaliyetlerinize ivme kazandırabilirsiniz.
 • Website Trafiğinin Oluşturulması
  Hedeflediğiniz anahtar kelimelerle web sitenize gelen trafik sayesinde işletme dinamikleriniz gelişir.
  Görüntülü reklam ağı kullanılarak oluşturulan reklamlar ile, sizin hakkınızda yayın yapan başka tüm sitelerde reklam gösterimi sağlanır. Bu ise doğru tanıtım ve prestij oluşturacaktır.
 • Sektör Odaklı Hızlı Sonuç Alınması
  Google reklamları başlatıldığında sonucun görülebilmesi için beklemeye gerek yoktur. Reklamlar başladığı anda hemen sonuç alınacaktır.
  Doğrudan hedeflediğiniz aranma hacmi için yüksek anahtar kelime ile reklam yayını yapılacağından müşteri dönüşüm oranı da buna paralel olarak yükselecektir.

Google reklamları nasıl verilir?

Google Reklamları Nasıl Verilir?

Google reklamları herkes tarafından tek tıkla verilebilir fakat, Google reklamlarına tam anlamıyla başlayabilmek için 4 şeye ihtiyacınız olacaktır; tabii ki bununla beraber yetenek ve tecrübe de gerekir. Eğer google reklamlarını kendi başınıza verecekseniz, aşağıda ki 4 parçayıda özenle hazırlamalısınız. Aksi takdirde paranız boşa gidecektir.

 • Google Reklam Profili
  Google reklamlarının oluşturulabilmesi için öncelikle Google reklam profili lâzımdır. Bu hesaba ödeme yöntemi tanımlanmalıdır. Bu sayede ödemeler yapılabilecek, reklam metinleri ve kampanyalar oluşturulabilecektir.
 • Anahtar Kelime Bulma Programları
  Google’da en önemli değerin anahtar kelime olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır, anahtar kelimenizi ayarlamak için semrush, ahrefs ve benzeri araçlar da Google reklamları için gereklidir. Söz konusu araçlarla Google reklamlarının doğru anahtar kelimeler üzerine kurulması; ilgili anahtar kelimelerin neler olduğunu, ayrıca aranma hacmini ve büyüklüğünü detaylı olarak öğrenilebilecektir.
 • Reklam Uzantıları ve Metin İçerikler
  Şâyet vereceğiniz reklamlar kelime odaklı olacaksa arama ağı reklamlarına duyarlı düz metin reklamlarından yararlanmalısınız. Öte yandan daha çok bilgi vermek ve tıklama oranınızı artırmak için reklam uzantılarını, iletişim bilgilerini ve sitenizde bulunan sayfalara paralel bağlantıları kullanmalısınız.
 • Görüntülü Reklam Yayınında Kullanılacak İşitsel ve Görsel Reklam Meteryalleri
  Görüntülü reklam ağını farklı web sitelerde reklam yayınlamak için kullanacağınız, gereksinim duyacağınız şeyler; HTML5 templateler, videolar ve gifler olacaktır. Bu öğeler Google Ads’ta tamamen uyum göstermeli, profesyonelce hazırlanmalı, verilmek istenen mesajı etkileyici bir şekilde sunabilmelidir.

Google adwrods reklam yönetimi hizmetleri

Google Reklamları Yönetiminde Hangi Hizmetleri Veriyoruz?

Rakipsiz dev arama motoru Google’da verilen reklamlar, uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir. Ajansımız bünyesinde görev alan tüm personeller özel durum optimizasyonlarını, gelişmiş stratejileri ve daha pek çok şeyi bir arada kullanarak Google reklam yönetimi ve danışmanlık hizmetini %100 başarı ile sürdürmektedir.

 • Hedef Kitlenin Belirlenmesi
  Dijital pazarlama uzmanlarımızın profesyonel çalışması ile hedefleriniz; hangi amaçla reklam verdiğiniz ve bütçeniz detaylı olarak analiz edilir. Böylelikle hedef kitle belirleme taktikleri ve stratejileri kullanılarak belirlenir.
 • Anahtar Kelime Araştırması
  Bunun için birçok araç mevcuttur. İşte ajansımız bu araçları kullanarak, hedef anahtar kelimelerinizi titizlikle seçer ve reklamlarınıza yerleştirir.
 • Google Adwords Reklam Kampanyalarının Oluşturulması
  Tüm anahtar kelimeler için birden fazla reklam kampanyası oluşturulur ve genel ismiyle A ve B testleri denir ve bu testler uygulanır. Alınan performans ölçülerek reklam çalışmalarına bu doğrultuda yön verilir.
 • Reklam Açılış Sayfalarının Optimize Edilmesi
  Reklam verilen web sayfasında veya web sitesinin tamamında herhangi bir problem mevcutsa bununla ilgili ayrıntılı bilgilendirme sağlanır. Alanının uzmanı olan personellerimiz problemlerin çözümünde gereken desteği vermektedir.
 • Tıklama Başına Ödenen Maliyet (TBM) Optimizasyonu
  Google reklamları için en önemli faktörlerden biri de TBM’dir. Ajansımız TBM’lerinizin takibini düzenli olarak yapar ve optimizasyonları gerçekleştirir.
 • Tekrar Pazarlama (Re-Marketing)
  Reklamlar için remarketing (yeniden pazarlama) çalışması yapılarak dönüşüm oranları artırılır.
 • Sektörel Araştırmalar ve Rakip Analizi
  Sektörünüz ve rakipleriniz dikkatli bir şekilde incelenerek reklamlar için atılan her adımın maximum kazanç sağlaması amaçlanır.
 • Google Reklamları Analizinin Google Analytics İle Eşzamanlı Yapılması
  Web sitesine reklamlar aracılığıyla gelen dönüşüm ve trafik belirli periyodlarda analiz edilerek gereken iyileştirmeler uygulanır.
 • Görüntülü Reklam Ağına Yönelik Reklamların Oluşturulması
  Bu reklamların google sonuçlarından farkı; görsel niteliklere dayalı olmasıdır. Bu tarz reklamlarda HTML bannerlara yahut videolara gereksinim duyulacaksa bu konu hakkında bilgilendirilirsiniz.
 • Hassas Ölçümlerin ve Reklam İstatistiklerinin Raporlanması
  Reklamlar için çeşitli araçlarla ölçümler yapılarak elde edilen istatistikler rapor olarak sunulur. Böylece işin her detayı ile ilgili kapsamlı bilgi edinirsiniz, tüm süreci adım adım takip ederek olup biten her şeyden haberdar olursunuz.
 • Dönüşümlerde Maliyetin Düşürülmesi
  E-ticaret sitesinde yapılan reklamların maliyetlerini düşürmek için gerekli düzenlemeler sağlanır. Yapılan çalışmalar en az %5 oranında etki gösterir. Ekibimiz dönüşüm optimizasyonunda gereken desteği verecektir.
 • Anahtar Kelime Takibi ve Performans Analizi
  Anahtar kelimelerinizle reklam vermeye başladığınız ilk aydan sonra aldığınız performans azaldıysa uzman kadromuz derinlemesine araştırma yaparak bunun sebebini belirleyecek ve uyguladığı testlerle performansınızda artış meydana getirecektir.
 • Verimsiz Anahtar Kelimelerin Listelenmesi
  Anahtar kelime ile ilgisi bulunan fakat reklam gösterimi yapmak istemediğiniz Google aramaları için yürüttüğümüz bu çalışma, reklamlarınızı negatif anahtar kelimelerden uzak tutacaktır. Örneğin; anahtar kelimelerinizi sırasıyla düşünerek bunların arasında ‘spor ayakkabı’ yazınca çıkacak reklam verdiğinizi varsayalım. Adidas ayakkabıların satışını gerçekleştirmiyorsanız “Adidas spor ayakkabı” maalesef reklam maliyetinizin boşa harcanmasına yol açacaktır. İşte bu yüzden, negatif anahtar kelimelerinizi listeliyor ve bu listeyi her daim güncel tutuyoruz. Böylece verdiğiniz reklamların dönüşüm getirmesini sağlıyoruz ve bütçenizin gereksiz kullanımını önlüyoruz.
 • Reklam Hedeflemelerinde Lokasyonun Baz Alınması
  Belki Google Ads’ın bölgesel çapta yaptığınız işlere uymadığını düşündünüz. Meselâ; yalnızca Ankara’da açtığınız bir klinik var, hedef kitlenizi sadece bu şehirde yaşayan insanlar oluşturuyor. Bu durumda demografik hedeflemelerle hedef vermeniz gerekecektir., İşte biz; hangi bölgeden hangi yaş grubuna ulaşmak istiyorsanız buna göre reklam vermenizi, bu kriterlere uyan kişilere rahatlıkla ulaşıp reklam gösterimi yapmanızı sağlamaktayız.
 • Reklamların Zaman Bazlı Olarak Yayınlanması
  Diyelim ki iş yeriniz gece 21:00 saatinden sonra kapalı. O halde reklamlarda boş yere para harcamanıza gerek yok. Ajansımız bu durumda tam destek sunmakta; reklamların zamana göre ayarlamasını yaparak maximum düzeyde verim almanıza yardımcı olmaktadır.
 • Zaman Ağırlıklı Reklam Tekliflerinin Artırılması ve Azaltılması
  Reklam bütçenizi özel günlerde artırmak veya tam tersi bir durum söz konusu olduğunda azaltmak; kısaca bütçe yönetimi de bizim uzmanlık alanlarımızdan biridir. Bunun için kampanya dönemleriniz, sezon sonu reklamlarınız ve özel etkinlikleriniz dikkate alınır.
 • Alışveriş Kampanyaları İle Yeni Ürünler Eklenmesi
  Düzenlediğiniz e-ticaret kampanyalarında yeni eklenen ürünler için düzenlemeler yapılarak yeni ürünler, ürün renkleri, modeller ve ölçü farkları gibi değişikliklerin reklamlarla senkronize olması sağlanır.
 • Kazançlı Ürünleriniz için Özel Reklamlar
  İster geçici ister kalıcı olsun; kampanyalarınızda yer alan ürünleriniz için, daha fazla reklam bütçesi ayarları yapılmalı, daha az bütçe gerektiren reklamlar oluşturulması veya stoğu tükenen ürünlerin reklam grubundan çıkarılması da çalışmalarımız kısmında önem verdiğimiz detaylardandır.
Siz de hemen şimdi bizimle iletişime geçerek neler istediğinizi ve nasıl bir vizyona sahip olduğunuzu paylaşabilir, avantajlı tekliflerimizden faydalanarak internet dünyasında Google Ads reklamları ile ilk sıraya yerleşebilirsiniz. cckmedya.com/iletisim/

Google ads reklam modelleri

Google Adwords Reklam Türleri

En hacimli arama motoru olan Google’da birden fazla reklam türü bulunmaktadır. Google reklamları içerisinden hangisi işinize daha uygun ise bunu bulmak ve uygulamaya geçirmek bizim işimizdir.

Sözünü ettiğimiz reklam modelleri beklentilerinizin de ötesinde muazzam başarılara imza atmanızı ve sektörünüzün ileri gelenlerinden biri olmanızı sağlayacaktır. Hizmet verdiğimiz alanlardan bazıları şunlardır:

 • Google Yeniden Pazarlama Reklamları
  Önceden websitenize girmiş fakat, sizinle etkileşime girmemiş, kullanıcıyı ve müşteriyi tekrar çekme stratejisidir. O kişilere sitenize ait reklamlar gösterilerek, satın almak istediği fakat almadığı ürünü gösterebilir, böylelikle potansiyel müşteri olan bu insanlara tekrar düşünmeleri için fırsat verebilirsiniz. Daha önce girmeyen bir kullanıcıya oranla tekrar websiteye gelecek kullanıcı arasında büyük fark vardır. Tekrar gelen sizinde anlayacağınız üzere satın almaya meğillidir.
 • Google Görsel, Hareketli Reklam Ağı
  Bu reklam modelinin diğer adı Google Display ads’tır, zengin görsel içeriği ile kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışmaktır. Görsel olarak zengin reklamınız insanların ilgisini çekecek ve aksiyon almasına sebebiyet verecektir. Araştırmalara göre görsel reklamlardan gelen potansiyel müşteri sayısı diğer reklamlara oranla %35 daha fazladır.
 • Google Arama Ağı Reklamları
  Bu reklam modelinde anahtar kelimeye odaklanarak Google’da üst sıralarda çıkma hedeflenir. Ayrıca, google ortak platformlarda da anahtar kelime olarak reklamınız çıkacaktır. Bu reklam modelinde kullanıcıya yönelik doğru anahtar kelime seçimi yaparsanız eğer kalıcı müşteriler sağlayabilirsiniz. İyi optimize edilmiş ve özenle seçilmiş anahtar kelimeler bu stratejide bir numara olmanızı sağlayacaktır.
 • Gmail Reklamları
  Bu reklam modeli herkes tarafından bilinmediği için daha etkilidir diyebiliriz. Ayrıca gmail’i kullanan insan sayısının çok fazla olması bu reklam modelini ön plana çıkarmaktadır. Gmail reklamları sayesinde rakiplerinizden farklı olarak reklam stratejisi geliştirebilir ve farklı kitlelere ulaşabilirsiniz. Gmail reklamları birnevi E-mail marketing olarak geçmektedir.
 • Google Uygulama Reklamları
  Google market ve store uygulamalarında reklam yapabilir, ayrıca google play store’da yayınlanan kişiler tarafından yapılmış uygulamaların içinde de reklam verebilirsiniz. Birnevi admob kullanan uygulamalarda reklamınızı çıkartma yöntemidir. Bu reklam modeliyle kendi uygulamanızı, websitenizi tanıtabilir, yeni kitleler çekebilirsiniz.

Maliyetlerinizin çok düşük, aldığınız verimin çok yüksek olmasını istiyorsanız benzersiz Google Ads stratejileriyle sizi hedeflerinize ulaştıracak olan ajansımızla iletişim kurabilir; binlerce referansımızdan biri de siz olabilirsiniz.

Dilerseniz Google Ads reklamları ve tüm dijital reklamlar ve reklam yönetimi hakkında bizden daha çok şey öğrenmek için web sitemizin diğer sayfalarını inceleyebilir, merak ettiğiniz her şeyi bize sorabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR (SSS)

Google Adwords Reklam Süreci Nedir?

Google ads sürecinde, reklam yayınlama kodunuzu alırız, daha sonra yöneticilik atamanızı isteriz, veya hesabınızı direkt isteriz. Alternatif yol olarak ise biz sizin adınıza hesap açar ve yönetmeye başlarız. Google reklam hesabı ayarlarını yapmaya ve stratejik anahtar kelime işlemelerine odaklanırız.

Google Reklamlarından Dönüş Olur Mu?

Daha önce deneyimlediğimiz reklam çalışmalarına göre, reklamlara harcanan paranın 2 ila 10 katı arasında kazançlar sağlanmaktadır. Reklamlar ayrıca kalıcı müşteri bağlama açısından yüksek bir ihtimaldir. Ajansımız reklamlarınızı en hızlı dönüş sağlayacak şekilde yapılandırır. Ayrıca, google reklamları dünya çapında en çok tercih edilen ve tıklanan reklam ağıdır. Google reklamları hedef kitlenizi bulmanız için fiyat olarak makül ve insan sayısı olarak aşırı fazladır.

Google Reklam Fiyatlandırması Nasıl?

Google reklamlarında sabit bir fiyat yoktur. Hedeflediğiniz kitleye, anahtar kelimeye göre değişmekle birlikte günlük, haftalık, aylık ödeyebileceğiniz reklam miktarı hacmine göre tamamen değişkendir. Hedeflerinize göre, aylık veya günlük bütçelerle reklam bütçenizi ayarlayabilir ve bu bütçeye uygun reklam verebilirsiniz. Örnek olarak, günlük 10 TL, 20 TL; haftalık 200 TL, 300 TL ya da aylık 1000 TL, 2000 TL gibi reklam bütçesi ayarlanır ve bunlara göre reklam işlemi alabiliriz.

Google Reklamları ile Yeniden Pazarlama Yapabilir Misiniz?

Google reklamları ile yeniden pazarlamayı diğer adıyla re-marketing yapabiliriz, en iyi şekilde optimize eder, doğru kitleye reklamlarınızı görüntületiriz. Anahtar kelime seçiminin de doğru yapılması ile kaçan kullanıcıları tekrar çekebilir, potansiyel müşterilerinizi gerçek birer müşteriye dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, Google reklamlarından gelen kazancın %25’ini geri dönen müşteriler oluşturduğunu biliyor muydunuz?

Hedef Kitleyi Nasıl Belirliyorsunuz?

Hedef kitle, websitenizin, uygulamanızın, şirketinizin potansiyel müşteri kitlelerine göre belirlenmektedir. Sektörünüz inşaat ise, inşaat sektörüyle alakalı hedef kitleye reklam çıkar ve özel anahtar kelime seçimleri ile bunu destekleriz. İnşaat sektöründe olan bir şirketin, gidip yemek reklamı vermesini bekleyemeyiz sonuçta. :)

Anahtar Kelimeler Nasıl Seçilmekte?

Sektörünüzle alakalı en uygun anahtar kelimeleri önce listeleriz daha sonra potansiyel müşteri hacmini, reklam başı gideri hesaplar ve reklamı optimize ederiz. Optimize edilen reklamı Google’da kampanyalardan da yararlanarak yayınlarız. Anahtar kelime seçiminde en çok sizden alışveriş yapan müşterilerin yaşına, aldıkları ürüne bakar ve buna uygun düzenlemeler yaparız.
Başa dön tuşu