twitch takipçi arttırma

Twitch Takipçi Arttırma Yolları

Twitch’te yayıncı olmayı planlıyorsanız, bol miktarda potansiyel izleyici veya müdaviminiz olması gerekir. Ancak rekabet çetin çünkü birçok insan yayıncı olmayı deniyor. İnsanların kanalınızı fark etmesini sağlayacak yollar bulmanız gerekecek. Twitch takipçi arttırma süreci için yapabileceğiniz bazı yolları sizler için aşağıda listeledik.

İnsanların Sizi Görmesine İzin Verin

Çevrimiçi içeriğinizi yayınlayabileceğiniz bir yer mi istiyorsunuz? Eğer öyleyse, Twitch kesinlikle bunu yapmanız için doğru platformdur. Video oyunlarıyla ilgili içeriğe odaklanan çevrimiçi bir akış hizmetidir. Platformda başka amaçlı yayıncılar da mevcuttur. Burada hobinizle ilgili videoları veya yayınları mutlaka bulabilirsiniz. Twitch, kendi içeriğinizi yayınlayabileceğiniz en popüler sitelerden biri haline geldi. Günümüzde ise birçok yayıncının asıl merak ettiği ise Twitch takipçi arttırma yolları ile başarılı olabilmek.

İzleyicilerinizin sizi görmesi önemlidir. Potansiyel izleyicileriniz, kameranız aracılığıyla izleyicilerle etkileşim kurduğunuzda nasıl göründüğünüzü bilmek ister. İnsanlar, yorumlarını okuduğunuzda da ifadenizin değişimini görmek isteyeceklerdir. İnsanların sizin yüzünüzü görmesi, İçeriğinizi daha kişisel hale getirir. Artı, herkes dinlediği sese bir yüzle eşleştirmek isteyecektir.

Buluşmalara ve Etkinliklere Katılın

Twitch buluşmalarına ve etkinliklerine de katılabilirsiniz. Takipçilerinizle ve sizinle aynı hobiye sahip olanlarla etkileşim kurmanın bir yoludur. Twitch tarafından her yıl düzenlenen çok sayıda oyun ve yayın etkinliği vardır. Takipçilerinizi arttırmanız ve sizin gibi hobileri olan yeni insanlarla tanışmanız için alternatif bir yol olabilir. MineCon, Twitch Con ve PAX katılabileceğiniz şiddetle tavsiye edilen Twitch etkinliklerinden bazılarıdır. Ayrıca bir sonraki etkinlik ve tarihleri ​​için Facebook veya Twitter’a da bakabilirsiniz.

twitch takipçi arttırma

Sosyal Medyadan Yararlanın

Twitch’te yeni olan çoğu insan, diğer sosyal medya sitelerinin takipçi sayısını arttırmada ne kadar önemli olduğunu fark etmiyor. Popüler Twitch yayıncılarının çoğu, takipçileriyle daha kişisel bir düzeyde iletişim kurmak ve durumlarını güncellemek için sosyal medya sitelerini kullanıyor. Çalışan bir insansanız LinkedIn gibi profesyonel ağları da kullanabilirsiniz. Diğer sosyal medya platformlarındaki hesapları güncellediğinizde de LinkedIn bağlantıları elde edebilirsiniz. LinkedIn bağlantılarını nasıl artıracağınız konusundaki ihtiyacınıza da yardımcı olabilir.

Hesaplarınızı kişisel olarak güncelleyin. Sosyal medya sayfanızı Twitch’ten otomatik mesajlarla doldurmayın. Takipçileriniz bunu robotik ve sinir bozucu bulacaktır.

Harika Bir Twitch Yayın Düzeni Kurun

Twitch düzeniniz için harika bir tasarım elde etmek için zaman ve biraz para harcamaktan çekinmeyin. Birçok yayıncının düşünmeyi unuttuğu en önemli Twitch takipçi arttırma yollarından biri Twitch yayın düzenidir. Düzeninizin tasarımı ve kalitesi, yayın akışlarınıza daha fazla izleyici çekebilir. Widget eklemek de kanalınızın estetik kalitesine katkıda bulunabilir.

Grafikler veya düzenler konusunda deneyiminiz yoksa endişelenmenize gerek kalmayacak. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok seçenek var. Premium düzenler için Twitchoverlay’i ziyaret edebilir veya ücretsiz kaplamalar için WDflat’ı ziyaret edebilirsiniz. Farklı widget eklemek için Streamlabs sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

Twitch ve Diğer Sitelerde Tutarlı Olarak Yayın Yapın

Twitch’te ve diğer yayın sitelerinde sürekli veya sık sık içerik yayınlamalı veya yüklemelisiniz. Düzenli yayın yapmazsanız izleyicilerin kanalınızı keşfetmesi zor olacaktır. Twitch’in açıklamalarına göre günde en az üç saat yayın yapmalısınız. Düzenli yayın yapmak, günlük Twitch arama sonuçlarında sizi daha üst sıralara çıkarır, bu da sizin için daha fazla takipçi kazanımı anlamına gelir. Çok fazla yayın yapmanız zorunlu değildir, ancak ne kadar çok yayın yaparsanız o kadar çok izleyici çekebilirsiniz.

İçeriğinizi Youtube, Facebook, Mixer veya Restream gibi diğer sitelerde de yayınlayabilirsiniz. Twitch haricindeki sitelerde yayın yapmanız, potansiyel izleyicilere erişiminizi arttırır. Yayın yaptığınız diğer sitelerde, açıklama bölümlerinizde Twitch kanalınızın isminin bulunduğundan emin olun.

Twitch’te yayın yapmak, sizinle aynı hobileri ve ilgi alanlarını paylaşan geniş bir insan topluluğuna sahip olacağınız anlamına gelir. Sadece tek bir ilgi alanıyla sınırlı değil, aynı zamanda sanatçıları da yayın yapmaya teşvik ediyor. İçeriğinizi paylaştığınızda para kazanabilirsiniz. İzleyiciler bağış butonuna tıklayabilir. Ancak bu, Twitch’e katıldığınızda hemen para kazanacağınız anlamına gelmez. Ne kadar çok izleyiciniz olursa o kadar çok kazanırsınız.

5/5 - (6 Oy)

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir