Twitter etkileşim takipçi arttırma yöntemleri

Twitter Etkileşim ve Takipçi Arttırma Yöntemleri

Twitter, şeffaflığın yüksek olduğu benzersiz bir sosyal medya platformudur. Twitter platformunu zaman verimliliği, katılım, erişim ve berraklık açısından sosyal medya ağlarının en üst sıralarına yerleştirilebileceğini söylemek gerçekten adil olur. Başka hiçbir platform %100 şeffaflık için kefil olmaz. Twitter etkileşim, bu platformun en önemli öğelerinden biridir. Etkileşimi iyi olan hesaplar diğer kullanıcılara önerilirken, etkileşimi düşük olan hesaplar ise genellikle sizinle bağlantısı olmayan kişilere önerilmemektedir.

Twitter genel olarak, herkesin fikrinin özgün ve önemli olduğu bir sosyal medya ağıdır. Hayatın her kesiminden insanlarla özgürce sohbet edebileceğiniz bir kafe gibi, bu da Twitter’ı sosyal medya pazarlamacılar için en ideal platform haline getiriyor. Sadece bir Twitter profili oluşturmak yeterli değildir, Twittersphere’de görünürlük kazanmak için onu beslemeniz, zaman ve dikkatinizi vermeniz gerekecektir. Peki, Twitter etkileşim ve takipçi arttırmayı tam olarak nasıl yapacaksınız? İşte Twitter’da etkileşiminizi ve takipçi sayınızı arttırma hedeflerinize ulaşmanın 8 yöntemi.

Twitter Etkileşim Arttırma Yöntemleri

1. İyi Bir Biyografi Oluşturun

Öncelikle, profil resminizden, kapak resminizden, yaptığınız işin ya da markanızın neyle ilgili olduğuna dair net bir açıklamadan oluşan biyografinizi tamamen doldurduğunuzdan emin olun. Biyografinizi tamamlarken birkaç hashtag ile desteklemeniz aramalardaki görünürlüğünüzü arttıracaktır. Genel olarak kullanıcılardaki görüş ise boş bir twitter profili ziyaret etmeye değmez şeklindedir. Bu nedenle kendiniz veya markanız hakkında gerekli gördüğünüz bilgileri ve açıklamaları biyografinize eklediğinizden emin olun.

2. Takipleşme Oranı Yüksek Kişilerle Takipleşin

Bir konu stratejisi belirleyin ve sizi takip edecek ilgili kişileri takip edin. Takipleşme süreci, özellikle Twitter’a yeni başlıyorsanız önemli bir geçiş süreci olarak nitelendirilebilir. Sizinle ilgili bilgi ve haberlerle haber akışınıza katkıda bulunabileceğini düşündüğünüz kişileri takip edin. Crowdfire gibi, geri izleme oranlarını belirlemenize yardımcı olan ve Twitter’da uzun süredir etkin olmayan kullanıcıları otomatik olarak takip etmeyen, şaşırtıcı araçlar var.

twitter etkileşim

3. Kitlenizi Belirleyin

Diğer sosyal medya ağlarının aksine, Twitter yalnızca benzersiz kullanıcıları platforma toplamakla kalmaz, aynı zamanda sizi tercih ettiğiniz kitleye yönlendirir. Bir takipçi tabanı oluşturmak için ilgi çekici ve alakalı olmanız gerekir. En iyi yanı, Twitter’ın hashtag’ler, videolar, fotoğraflar, bağlantılar gibi birçok düzeyde katılımı sağlayan birçok farklı öğe ve özelliğe sahip olmasıdır. Bu öğeler, içeriğinizin erişimini genişletmenize yardımcı olabilir. Örneğin, tweet’lerinize hashtag eklediğinizde, tweet’inizin görünürlüğü artar ve iligli hashtag arama sonuçlarında görünür. Akıllı düşünün ve potansiyel kitlenizin görmek isteyeceği içerikler oluşturun. Bu, özellikle Twitter’da gerçek ve sadık bir hayran kitlesi oluşturmaya çalışan bir marka iseniz son derece önemlidir.

4. Sık Tweet Atmanızın Bir Zararı Yok

Diğer platformların aksine, Twitter’ın haber akışı oldukça dinamik ve gerçek zamanlıdır. Gün boyunca tweet atmanın hiçbir zararı yoktur, günde en az 5-6 kez tweet atmak, çok daha hızlı bir şekilde takipçi kazanmanıza yardımcı olur. İnsanlar gün boyunca Twitter’da kalmazlar ve gün boyunca farklı zamanlarda katkıda bulunacak bir şeyiniz varsa, hemen hemen tüm takipçilerinize ve potansiyel kullanıcılarınıza da hitap edebilirsiniz. Tweetlerinizin ilgi çekiciliği ve içeriği Twitter etkileşim oranınızı oldukça yükseltebilir.

5. Hashtagleri Unutmayın!

Sık tweet atmanın bir zararı yok, bunu zaten söylediğimizi biliyoruz, ama başka neyin önemli olduğunu biliyor musun? Ne hakkında tweet attığın gerçekten önemlidir. Profiliniz ile alakalı ve iyi nitelikteki içeriği tweetlemeniz çok önemlidir. Sizi takip eden insanlar, sizi takip etmek için bir nedene sahipler. İyi bir tweet henüz sizi takip etmeyenlerin sizi takip etmeleri için onlara iyi bir nedendir.

Fakat tweetlerinizin daha fazla insana ulaşmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Çok basit, hashtag’leri tweetlerinize eklemeyi unutmayın. Hashtag sistemi genel olarak Twitter etkileşim odaklı bir öğedir. Twitter’ın bu bebeklerine sahip olduğunuz sürece, tweetinizin arama sonuçlarında görüneceğinden ve insanların sizi fark edeceğinden emin olabilirsiniz. Genellikle iyi bir hashtag kullanımı sonunda birçok kullanıcının sizi takip edeceğinden emin olabilirsiniz!

twitter etkileşim

6. Yeniden Tweetleme Sanatını Keşfedin

Yeniden tweet atmak rastgele bir iş değildir! Haber ekranınızda görünen her şeyi yeniden tweetleme konusuna sürekli olarak devam edemezsiniz. İncelemek ve düşünmek zorundasınız; yeniden tweetlemek üzere olduğunuz şey takipçilerinizle alakalı olduğu zaman sizin ve markanızın neyi temsil ettiğini anlamalarına yardımcı olur. Ayrıca, yeniden tweetlemeye başladığınızda, gerçek bilgiler paylaştığınız izlenimi verebilirsiniz. Haberleri ve bilgileri tekrar tweetleyerek paylaşmak hiç de fena bir fikir değil, gerçek şu ki birçok insan sizinle aynı konulara odaklanır ve ilgilenirler.

7. Twitter Listeleri Deneyin

Twitter listesine kişi eklemek sosyal dinleme stratejinizi geliştirmenin harika bir yoludur. Influencer hesapları, rakipleri, müşterileri ve daha fazlasını izlemek için listeleri kullanabilirsiniz.

Başka bir kullanıcı tarafından seçilen listelere de abone olabilirsiniz. Listesini takip etmek istediğiniz kullanıcının profiline gidin ve Listeler’i tıklayın. Bireyin herkese açık tüm listelerinin bir seçimini görürsünüz ve abone olmak istediğiniz listeye tıklayabilirsiniz. Doğru listeyi seçtiğinizde Abone Ol’u tıklayın. Bu, belirli bir sektör veya konunun etrafındaki listelere ayak uydurmanın harika bir yoludur. Buna ek olarak, listelerle birlikte Twitter etkileşim oranınızı yükseltebilirsiniz.

8. Twitter Reklamları Kullanın

Facebook’ta reklam yapanlar için Twitter’da reklam yapmak oldukça kolaydır ve sistemleri birbirlerine benzemektedir. Twitter’da reklam oluşturmak, hızlı bir şekilde takipçi kazanmanın karmaşık olmayan ve en kolay yoludur. İşte Twitter’da reklam vermeniz için birkaç neden:

  • Resim reklamlarda metin sınırı yoktur.
  • Düşük bütçeli reklam kampanyaları için uygun fiyatlara sahiptir.
  • Tek tıklamayla kesintisiz potansiyel müşteri oluşturma.
  • Kolay reklam verme ara yüzü.
  • Kullanıcıları, takip ettikleri hesaplara göre hedefleyebilirsiniz.
  • Kullanıcıları, Google arama motorundaki gibi anahtar kelimelere göre hedefleyebilirsiniz.
  • Kullanıcıları ilgi alanlarına göre de hedefleyebilirsiniz.

Twitter hesabınızın yönetimini kendiniz yapmak yerine yönetim işini tamamen bir sosyal medya yönetim ajansı işletmesine de vererek yaptırabilirsiniz.

5/5 - (8 Oy)

8 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir