Sosyal medya bildiğiniz üzere artık vazgeçilemez bir hale gelmiştir. 7’den 70’e hemen hemen herkesin en az bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Sayısız sosyal medya platformunun olduğu dünyamızda bir kişinin birçok uygulamada hesabı olabilmektedir. Bu hesapların kullanımında zorlanılmasından dolayı yeni bir iş sektörü olan sosyal medya danışmanlığı ve yönetimi ortaya çıktı.

Kişisel olarak kullanılan sosyal medya hesapları olduğu gibi, kurum, dernek, iş yeri gibi birçok alanda da sosyal medya hesapları kullanılmakta ve müşteri bağlamak için etkili bir yol olabilmektedir. Adını duyurmak isteyen herhangi bir firma, kurum veya işletme yeri, sosyal medya platformlarına hakim olmak zorundadır.

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya, içerik paylaşım platformlarıdır. Website ve uygulamalardan oluşur. Dijital medya servisleri olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde insanlar sosyal medya çok fazla kullanma ve kullanım payı %20’si bilgisayar, %60’ı akıllı telefon, %15’i tablet, %5’i televizyonlarda olmak üzere dağılmıştır.

Fotoğraf, video, bilgi, durum, olay, haber gibi içerikleri anlık, gerçek zamanlı paylaşma ve yayma şeklimiz bütünüyle değişti. Sosyal medya ayrıca pazarlama için vazgeçilmez bir platform olmuştur. Sosyal medya pazarlama stratejileri kullanan insanlar, yüksek kazançlı ve etkili sonuçlar almaktadır.

sosyal medya danışmanlık yönetim hizmeti nedir

Sosyal Medya Danışmanlık ve Yönetim Hizmeti Nedir?

Günümüzün popüler bilgisayar veya telefon başı mesleklerinden olan sosyal medya danışmanlığı, dijital ortamda sosyal medya platformlarında uzman olan kişilerin sağladığı hizmetin mesleki adıdır. İşletme veya herhangi bir kurum veya kuruluşu temsilen açılan sosyal medya hesabının etkili olabilmesi, birçok insana ulaşabilmesi gibi amaçlar taşıdığı bilinmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarıma Ne Gibi Bir Etkisi Olacak?

Bu iş ile uğraşan insanlar ise bu sayfaların popülerlik kazanması ve takipçi sayısının artması amacı ile çalışma yapmaktadır. Sosyal medya danışmanlık ve yönetim hizmeti sağlayan kişi, kullanılan sayfanın en etkili şekilde yürütülmesinde öncelik rol oynamaktadır.

Sosyal Medya Yönetiminde Reklamın Payı Nedir?

Popülerlik veya reklam için açılan hesaplar işletme veya kişisel kullanıcı için anlaşılmaz sebepler dolayısı ile oldukça işlevsiz olabilmekte ve hesabın etkili olması bu bağlamda yitirilebilinmektedir. Bu gibi yaşanan durumlar da ise dijital reklam, pazarlama, etkili etkiket kullanımı ve hesaplar arası kitle çekimi konusunda uzman insanlar devreye girmektedir. Gelişen ve değişen dünyanın gerçeklerinden biri olan sosyal medya ise bu bağlamda yeni bir meslek olan sosyal medya danışmanlığını insan hayatına kazandırılmıştır.

sosyal medya danışmanlığı nasıl yapılır

Sosyal Medya Yönetimini Nasıl Yapıyorsunuz?

Sosyal medya yönetimini keşfettiğimiz stratejiler ve taktikler, %100 başarı oranına sahip bilgilerimizi hesaplarınıza ayarlıyoruz, içeriğe özel uyarlıyor, hesap gelişiminize katkı sağlamak için aşağıda ki uygulamalardan faydalanıyoruz.
[tie_list type=”checklist”]

 • Görsel ve Yazılı İçerik Oluşturmak
  Sosyal medya’nın en çarpıcı tarafı görsel içerik ve reklamlarıdır. Photoshop, Illustrator, Adobe After Effects ve Adobe Premiere gibi görsel içerik üretme uygulamaları profesyonel uzmanlar tarafından kullanılarak, içeriklerin kalitesi arttırılır ve fotoğraf ve video çalışmaları ortaya çıkartılır. İyi bir sosyal medya hesabı etkileyici içeriklere, tam zamanlı paylaşım sürecine sahip olmalıdır.
 • Birden Fazla Sosyal Medya İçerik Çalışması
  Sosyal medya yönetimi denince aklınıza sadece instagram gelmesin, facebook, twitter, youtube, tiktok gibi içeriklerinde sosyal medya danışmanlığı ve yönetimi yapılabilir. Hedefiniz instagram olsa dahi günümüzde diğer sosyal medya kanallarıda aktif şekilde kullanılmaktadır. Twitter hesap yönetimi, facebook sayfa çalışmaları, Linkiden, Pinterest profil güncellemeleri hesaplarınız arasında kitle aktarımı ve SEO (arama motorlarında önde çıkma) açısından kalıcı geri dönüşleriniz olacaktır.
 • Reklam Yönetimi
  Müşterileri çekebilmek için sosyal medya platformlarında korkmadan reklam açabilmelisiniz, reklamları doğru kişilere ulaştırmanız için ise hedef müşteri portföyünüzü en iyi şekilde belirleriz. Organik kitleyi daha çok instagram, google, facebook üzerinden çekebilirsiniz. Etkileşiminiz yüksek, reklam harcamanız düşük olması için reklam ayarlarınızı en düzgün şekilde gerçekleştirmekteyiz.
 • Hediyeler, Çekilişler
  Sosyal medya platformlarının vazgeçilmesi olan hediye, çekiliş ile kitle çekimi günümüzde önemini fazlasıyla kazanmıştır. Ürün çekilişi, özel yarışmalar düzenleyerek yeni müşteriler kazanabilir, takipçi ve erişim oranınızı arttırabilirsiniz. Fakat çekiliş yapınca mevcut kitlenizin arkadaş çevresi 5-10 kişi ile sınırlıdır. Sizin daha fazla kişiye yayılmanız için çekilişiniz bizler tarafından özel yollarla, “mavi tikli hesaplardan destek, fenomen insanların çekiliş tavsiyesi, yüksek takipçili sayfalarda story paylaşımı” ve daha fazla yöntem ile hedeflediğinizden de çok katılımcıya ulaştırılmaktadır.

[/tie_list]
sosyal medya danışmanlık süreci

Sosyal Medya Danışmanlığı Sürecinde Neler Yapılır?

Sosyal medya, bir çok dijital firma için önemli bir prestij ve müşteri bağlama ağıdır. Sosyal medya, dijital ajansımız için güçlü bir silahtır. Bu silahı siz müşterilerimizle bağlar kurmak ve uzun ömürlü çalışmalar yapmak için kullanıyoruz. Ajansımız ile enler arasında yerinizi alabilirsiniz.

Dijital pazarlama uzmanlarımız, grafik tasarım ekibimiz ve reklam yönetim personellerimiz hedef kitlenizi en iyi şekilde analiz edecek, grafik yönünde muhteşem eserler ortaya çıkartacak, müşterileriniz arasında marka bağı oluşmasına yardımcı olacaktır. Müşterileriniz ile arkadaş olmanız onlarla uzun süreli çalışmalar yapmanız için gereken en önemli adımdır. Bu adımları gerçekleştirmeniz için, aşağıda ki sosyal medya danışmanlık hizmetlerini sağlamaktayız.
[tie_list type=”starlist”]

 • Özel Video ve Görsel İçerikler
  İçeriğinizle alakalı yapılmış 1080p, 4K gönderi ve hikaye tasarımları hesaplarınızı canlı ve profesyonel gösterir. Görsel çalışmaları yaparken en kaliteli içeriklerin bulunduğu, shutterstock, envato elements gibi ücretli ve 8K görseller bulunduran içerik paylaşım platformlarından yararlanmaktayız.
 • Çekiliş Yönetimi
  Profilinizde kampanya, çekiliş yapmak istiyorsanız, öncelikle takipçi kitlenizin sizi neden takip ettiğini bilmelisiniz. Eğer bir butik sayfaysanız takipçileriniz kıyafet çekilişine daha çok katılım sağlayacaktır. Butik hesap olup, kitap çekilişi yapmazsınız değil mi? Hediyeyi belirledikten sonra böyle bir çekiliş yaptığınızı sadece takipçileriniz değil, takipçinizn olmayanlarında bilmesini sağlamalısınız. Yeni müşteriler ve takipçiler bu çekiliş sayesinde hesabınızla etkileşime geçecektir.
 • Sosyal Medya Reklamları
  Sosyal medya reklamları ile tanımadığınız bir çok insanla etkileşime girebilirsiniz, hemde bu insanlar tamda aradığınız müşteri kitlesine yönelik reklamlar olacaktır. Kıyafet satın almak isteyen insanların karşısına çıkartılacak reklamınız, 1-2 satışa sebebiyet verecektir. Bu müşterileri elinizde tutmak ise sizin kalitenize bağlı. Size bağımlı müşteriler kazandıkça reklam harcamalarının aslında gider değil, gelir olduğunu kesinlikle göreceksiniz.
 • Sosyal Medya Düzenlemesi ve Güncellemeler
  Sosyal medya profillerinizi en etkili biçimde düzenler, ihtiyaç duyulan bağlantı, link ayarları ve içerik optimizasyonunu yapar, özel tasarımlı grafikler paylaşımları ile güncel içerikler oluştururuz.
 • Etiket Kullanımı
  Sosyal medya danışmanlığı hizmetimizden yararlandığınızda mevcut kitleniz ve hedef kitleniz ile doğrudan etiketler aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Etiketlerin etkili kullanımı sayesinde alacağınız geri bildirimler, istekler, şikayetler ile müşteriniz çok memnun olacak, markanızın adı arkadaşları arasında daha hızlı yayılacak.
 • Aylık Etkileşim ve Erişim Raporu
  Gönderileriniz, hikayeleriniz, reklamlarınız tarafından erişebildiğimiz her türlü analizi raporluyoruz. Artan takipçi, azalan takipçi, etiketlerden gelen kitle sayısı, reklamlardan alınan geri dönüşüm gibi oranlamaları yapmaktayız. Böylelikle diğer ay yapacağınız stratejiyi şimdiden analiz edebilirsiniz.
 • Eş Zamanlı Hesaplarınız Arası Paylaşımlar
  Şirketiniz, kurumunuz, kişisel hesabınız farketmeksizin tüm sosyal medya profillerinizde içeriğiniz aynı anda, eş zamanlı olarak paylaşılarak maksimum etkileşim hedeflenir. Sosyal medya’nın en etkili stratejisi olarak bilinen anlık etkileşim, kodladığımız özel yazılımlarla ve kullandığımız paralı uygulamalarla daha hızlı ve güvenli şekilde yapılmaktadır.
 • Hedef Kitle Analizi
  Paylaşımlarınızın, reklamlarınız, içeriklerini hedef kitlenize göre uyarlanmaktadır. Örneğin, 30-35 yaş, kadın kullanıcılar ürününüzü veya hizmetinizi daha çok talep gösteriyorsa, bu hedef kitleye daha yoğun özen verilir ve kazanç potansiyeliniz arttırılır. Hedef müşterileriniz ile daha hızlı bağlantı kurmanızı sağlarız.
 • Sosyal Medya Yönetim Yazılımı
  Sosyal medya hesaplarınızı, yönetim ekibimizde ki insanlar yönetse bile, onların kullanması için geliştirdiğimiz özel yazılım sayesinde hesaplarınız daha kolay ve hızlı şekilde geliştirilir. Ayrıca, herkesin erişebileceği fakat ücretli yazılımları daha etkili olacak yazılımlara sizden hiç bir ücret talep etmeden cebimizden ödeme yapıyor ve hesabınız için kullanıyoruz. Hesaplarınızı sürekli analiz eder ve kitlenize göre ayarlanmasına özen gösteririz. Ayrıca, hesaplarınız için yapay zekanın en verimli şekilde kullanılmasına özen gösteriyoruz.

[/tie_list]
sosyal medya danışmanlık platformları

Sosyal Medya Danışmanlığı Hangi Platformlarda Verilir?

 • 1. Instagram
  Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan instagram, sağladığı birçok özellik ile sayfalarınız için birçok etkili yol sunabilmektedir. Birçok özelliğe sahip olan uygulama ile müşterileri en hızlı şekilde çekmeniz çok doğaldır.
  Bu uygulamayı etkili şekilde kullanılabilmek için var olan özelliklerinin iyi bilinmesi ve özenle kullanılması gerekmektedir. Bilinen özellikler neticesinde paylaşılan içeriklerin etkili olması ise birçok dikkate bağlı olmaktadır. Birçok kullanıcıya sahip olan instagram için sosyal medya danışmanlığı ve yönetim hizmeti almak oldukça önemli.
 • 2. YouTube
  Instagram ile sınırlı kalmamak ve YouTube’da aktif olmanız, sürekli video paylaşımına özen göstermeniz, daha fazla müşterileriye ulaşmanızı sağlayacak. Youtube videolarındaki açıklama kısmının ve etiketlerinin en iyi şekilde kullanılması gerekmektedir.
 • 3. Twitter
  Kullanıcı sayısı açısından dünyanın en popüler birkaç uygulamasından biri olan twitter, kişilerin ve kurumların en çok etkileşim alabildiği sosyal medya hesabı olarak bilinmektedir. Kolay paylaşılır olması ve birçok özelliği ile kullanıcılar ve şirketler için tercih sebebi olan uygulamanın birçok özelliği en etkili şekilde kullanarak kalıcı bir takipçi ve kitle sağlanabilmektedir.
 • 4. Facebook
  Son yılların popülerliğini yitiren uygulaması olarak bilinse de; Facebook, hala birçok kullanıcısı ile ilk sıralarda yer almaya devam etmekte ve popülerliği bilinmektedir. Canlı yayın, story, ilan, alışveriş, video izleme gibi sayısız özelliği ile takipçilerin dikkatinin çekilebileceği uygulamalardan olan Facebook’tan yararlanmak için bu özelliklerin etkili kullanılması şarttır.
 • 5. TikTok
  Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Tiktok; hem para kazanma, hem sosyalleşme adına oldukça tercih edilenlerden olmaktadır. Sağladığı özellikler ile kolay iletişim imkanı sağlayan uygulama ile etkili bir reklam yapılabilmektedir. Ayrıca, bu uygulama sayesinde videolarınız daha fazla dikkat çekebilir, yönlendirmeler ile instagram, youtube’a akış sağlayabilirsiniz.
 • 6. Google
  Kesinlikle satın alacak müşterilerin bulunduğu yer arama motorlarıdır. Google en öne çıkan arama motoru olduğu için Google’a yatırım yapmakta avantajdır. Google reklamları, müşteri çekmeniz için en etkili yoldur. Ayrıca, Google haritalar özelliği kullanarak, Google’da olumlu yorumlar ve yıldızlar almanız hem sizi ön planda çıkartacak, hem de kaliteli bir iş yeri olduğunuzu gösterecektir.
 • 7. Website
  Günümüzde birçok firma, kurum, kuruluş websitesine sahiptir. Bunlardan bazıları çok iyi websitelere sahipken, bazıları çok kötü tasarımlara ve içeriklere sahiptir. Website açmış olmak için açılmasını kesinlikle önermiyoruz. Website açacaksanız uzman ellerimizden yararlanmanız sizin için en iyi seçim olacaktır. Websiteniz sayesinde müşterileri daha hızlı bağlayabilirsiniz.
 • 8. Mobil Uygulama
  Günümüzde mobil uygulamalar, çok fazla indirilmekte ve iyi gelirler elde etmektedir. Peki, firmanızın birde mobil uygulaması olduğunu düşünün. Harika olmaz mı? Mobil uygulamamızı indirin derken bile kalite kokuyor. Mobil uygulama sahibi olmak sandığınızın aksine zor değil. Özel yazılım ekibimiz sayesinde mobil uygulama geliştirmesi ve paylaşımı yapmaktayız.
 • 9. Whatsapp
  Daha çok mesajlaşma ve arama olarak kullanılan bu uygulamanın da doğru kullanılması ile birlikte kurum veya kuruluşun popülaritesi arttırılabilinmektedir. Whatsapp bile “Whatsapp Business” adlı uygulama yaratmış bulunmakta. Bu uygulama işletmeler için özel olarak geliştirilmiştir. Uzmanlar tarafından gerekli şekilde iletişim aracı olarak kullanılması ise diğer birçok uygulamaya nazaran daha etkili dönüşler sağlayabilmektedir. Whatsapp üzerinden müşteriyle mesajlaşmak hedef kitlenizi size bağlacak ve anlık satış anında yardımcı olacak.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı hizmetinden yararlanmak, detaylı bilgi almak için bizimle temasa geçebilirsin. cckmedya.com/iletisim[/box]

SIK SORULAN SORULAR (SSS)

[toggle title=”Süreç Nasıl İşliyor?” state=”open”]Yönetilmesini veya danışılmasını istediğiniz hesapları bize bildirerek gerekli anlaşmaların sağlanması sonucu, sürecimiz işleme alınıyor. İster ertesi gün, ister anlaşılan gün içerik paylaşımı ve etkili yönetim sürecimiz başlar.[/toggle]
[toggle title=”Fiyatlandırma Nasıl Olmaktadır?” state=”close”]Yönetilmesini veya danışmanlık yapılmasını istediğiniz sosyal medya hesaplarınıza özel fiyat oluşturulmaktadır. İletişime geçerseniz, isteklerinize göre fiyatlandırma yapılır.[/toggle]
[toggle title=”Takipçi, Beğeni, İzlenme Arttırma Hizmeti Var Mı?” state=”close”]Yapılan paylaşımlar, içerikler özel etiket kullanımıyla yapıldığı için doğal takipçi, beğeni ve izlenme artışı gerçekleşecektir. Biz bünyemizde tamamen gerçek ve algoritmalarla uyumlu olarak bu hizmetleri sağladığımız için isteğinize bağlı olarak satışını gerçekleştirebiliriz. Bot hesapların aksine tamamen gerçek hesaplar profilinize aktarılacağı için öneririz. [/toggle]
[toggle title=”Aylık Raporlama Yapıyor Musunuz?” state=”close”]Evet, hesaplarınız için gerekli olan her türlü raporu hazırlıyor ve size sunuyoruz. Yapılan içerik sayısı, takipçi etkileşimi, beğeni ve yeni insan erişimi gibi sahip olabildiğimiz her türlü datayı sizler için raporluyor, ay sonu tüm istatistikleri ve grafikleri derleyip sunuyoruz. [/toggle]
[toggle title=”Sadece Danışmanlık Alabilir Miyim?” state=”close”]Evet, hesabınızın bilgilerini bizimle paylaşmadan, günlük olarak hazırlanmış özel içerikleri siz paylaşacak şekilde alabilirsiniz. Reklam desteği, etiket yönetimi ve özel sorularınız içinde danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz. [/toggle]
[toggle title=”İtibar Yönetimi ve Yasaklandırılma Desteği Sağlıyor Musunuz?” state=”close”]Evet, itibar yöneti sağlıyoruz. Ek ücretle Google alerts, Google analytics, Google search console araçlarla itibarınızı zedeleyecek durumlardan haberdar oluyor ve sorunun giderilmesi için uğraşıyoruz. Shadow ban, yani paylaşım yasağı gibi sorunlarınızı kalıcı çözümler sağlıyoruz.[/toggle]

CCK Medya ile İletişime Geç
Mesajlarınıza 24 saat içerisinde dönüyoruz. 🙂