Sosyal Medya

Bigo Live Para Kazanma Yöntemleri ve Yolları

Birçok insan tarafından severek kullanılan uygulamaların başında gelen Bigo Live insanlar arasında tanışma, kaynaşma, sohbet etme imkanı sağlamaktadır. Sosyalleşme gibi bir amaçla kurulan bu uygulamada birçok insan birbiri ile canlı yayında tanışma fırsatını yakalamaktadırlar. Canlı yayın yolu ile iletişim kuran kullanıcılardan bazıları bu uygulamayı para kazanmak için tercih etmektedirler. Bu yazımız ise Bigo Live’da para kazanmak isteyenler için bir rehber niteliği taşımaktadır. Bigo Live’da para kazanmanın birkaç yöntemi olmakla birlikte, gerçekten bu uygulama kolay yoldan para kazanmak için iyi bir yöntemdir. Yaşam tercihi olarak para kazanma yollarından biri olan Bigo Live’da para kazanma yöntemlerinden tümünü bu yazımızda derledik. Bigo Live para kazanma yöntemleri sayesinde dediklerimizi uygularsanız para kazanmamak için hiç bir sebebiniz yok.

Bigo Live’da Para Kazanmak için Gereken Şartlar ve Miktarlar

Bigo Live’da para kazanmak için belirli miktarlar ve şartlar vardır. Bunlar, aylık ve haftalık olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Haftalık belirlenen görevleri yaparak, para kazanma miktarınızı arttırabilirsiniz. Bu görevler para kazanma açısından fazla etki etmese de, yayın yapma görevleri oldukları için takipçi kazanmanızı sağlayacaktır. Aylık görevlerde ise Bigo sizler için belirli bir miktar belirlemektedir. Örneğin, ayda 20 gün 2 saat yayın yapmanız gerekir. Yayın saati için belirlenen miktarı tamamladıktan sonra fasulyeleri banka hesabınıza çekebilmeniz için belirli alanlar aktif olacaktır.

210 Bigo fasulye = 1$ etmektedir. Ayrıca, yayınlarda aldığınız özel hediyelerin elmas değerleri vardır. Elmaslar, uygulamaya özel yaratılmış sanal hediyeleri satın almanıza yarar, ancak fasulyelerle bu tarz hediyeleri alamazsınız. Fasulyeler ile hediye satın almak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey fasulyeleri elmasa çevirmektir. Fasulyeler elmasa çevrilir, ancak geri fasulyeye çevrilmez. Fasulyeler nakite çevirilebilir ama elmaslar çevirilemez.

  • 210.000 fasulye altındaysanız, genellikle 3-5 iş günü içersinde 1000$ altında ki miktar hesabınıza yatar.
  • 210.000 fasulye üzerindeyseniz, genellikle 25-30 iş günü içersinde 1000$ ve üstünde ki miktar hesabınıza yatar.

Bigo Live yayıncı veya işveren olmak

Bigo Live’da Yayıncı veya İşveren Olarak Para Kazanma

Bigo Live platformunda birçok insan yeteneklerini canlı yayında sergileyerek para kazanabilmektedir. Uygulama üzerinden bazı şartların yerine getirilmesi ile birlikte sunucu, yayıncı veya işveren olarak para kazanmanın yolları açıktır. Sunucu yani yayıncı olarak çalışan kişi mobil canlı yayın ile belirlenen aylık hedef kişi sayısına ulaşmaya çalışır. Hedeflenen kişi sayısının yakalanması ile birlikte yayıncı olarak çalışan kullanıcı, belirlenen maaşı almaktadır. Hedeflenen kişi sayısının yakalanabilmesi ise reklam, popülerlik, takipçi sayısı gibi uğraşlar ile sağlanabilmektedir. Uygulamada işveren olarak çalışmak ise yayıncıları işe alıp büyük bir ekip kurmanız gerekmektedir. Ayrıca Bigo tarafından belirlenen şartların sağlanması zorunludur.
Her gün kendinize ait özel bir yayın saati belirlemenizi tavsiye ederiz. Örneğin, saat 18.00-21.00 arası her gün yayın açmalısınız. Bu saatlerde sabit yayın açarak, Bigo Live kullanan insanların sizi tanımasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca her gün aynı saat girdiğinizden dolayı sizi seven fan kitleniz tam 18.00 gibi Bigo’da sizi bekliyor olacaktır. Eğer para kazanma yöntemini işveren olarak yapmak istiyorsanız, işiniz biraz daha zor. Pazarlama ve yönetim konusunda çok iyi olmalısınız, ayrıca yayıncılarınıza bağışlar atmalı onları elinizde tutmalısınız. Sunucu ekibiniz büyüdükçe, yeni insanlar onlara bağış ve hediye atmaya başladıkça sizin kazancınızda büyüyecektir.

Bigo Live sanal hediyeler

Sanal Hediyeleri Paraya Dönüştürerek Para Kazanma

Bigo Live uygulaması kullanıcıların birbirine sanal hediye göndermelerini sağlamaktadır. Popüler olan kullanıcılar doğal olarak birçok hediye alabilmektedir. Alınan hediyeler kullanıcının hediye havuzunda toplanır ve istenildiği zaman uygulama tarafından kullanıcının hesabına para olarak aktarılabilmektedir. Bu şekilde para kazanmak için kullanıcının oldukça popüler olması gereklidir. Hediyelerin değeri, gelen hediyeye göre değişmekle birlikte, fasulye olarakta bağış gelmektedir. 210 adet fasulye 1 USD’ye denk gelmektedir. Bigo Live’da para kazanmak için hangi yöntemle olursa olsun popülerlik gerekli şartlardan en önemlisidir. Sunucu, işveren veya hediyeleri paraya dönüştürmek seçenekleri fark etmeksizin kullanıcının popülerlik elde etmesi gereklidir. Para kazanmak için gerekli olan popülerlik ise etkili kullanım ile sağlanabilmektedir. Sanal hediyeler, sayesinde fasulye miktarlarınızı arttırabilirsiniz. Ayda, 1 milyon fasulye kazandığınızı düşünsenize yaklaşık 5000$, Türk Lirası bazında değeri öğrenmek istiyorsanız eğer Google’dan anlık kura bakmanızı tavsiye ederiz.

Bigo Live popüler olmak

Bigo Live’da popüler olmak için neler yapılabilir?

Düzenli Canlı Yayın Yapmak

Uygulamadan hediye kazanmanın yolu canlı yayın yapmaktan geçmektedir. Canlı yayının etkili kullanımı ile birçok kullanıcının dikkati çekebilirsiniz ve bu sayede yüksek miktarda hediyeler alabilirsiniz. Yapılacak olan canlı yayın süresinin de birkaç dakika ile sınırlı olmaması veya sürekli kapatılıp açılmaması ise oldukça önemlidir. Bizim tavsiyemiz en az 2 saat, Twitch yayını yaparmışçasına uzun süreler kalmanız, izleyicilerinizle etkileşime girmeniz. Onların mesajlarını, yorumlarını okumanız. Attığı bağışlara çılgınlar gibi tepki vermeniz. Hatta daha fazla bağış yapmaları için onları gazlamalısınız. Gazlarken dikkat edin, para manyağı olduğunuzu düşündürtüp izleyicilerinizi kaçırmayın.

Özgün İçerikler Belirlemek

Canlı yayın birçok kullanıcı tarafından kullanılan özelliklerin başında gelmektedir. Kullanıcının açtığı canlı yayın ise takipçiler için dikkat çekici özellikler taşımalıdır. Çarpıcı ve özgün içerikler ile yapılan canlı yayınlar birçok kullanıcıyı çekebilmekte ve açılan canlı yayını diğer canlı yayınlardan ayırt edebilmektedir. Bu sebeple canlı yayında etkili ve çarpıcı bir şeyler kullanmak oldukça çekici olabilmektedir. Örneğin; giydiğiniz kıyafet, elinizde tuttuğunuz bardak, arkanızda ki manzara, yanınızda ki arkadaşınız, dinlediğiniz müzik gibi insanların dikkatini çekebilecek ayrıntılara özen göstermelisiniz.

Teknik Açıdan Kaliteli Bir Yayın Yapmak

Teknik açıdan sağlanan kaliteli bir canlı yayın takipçiler tarafından daha çok ilgi görebilmektedir. Teknik açıdan canlı bir yayın ne demek? dediğinizi duyar gibiyim. Teknik açıdan canlı yayın derken; görüntü kalitesi sonuçta kimse tost makinesiyle çekilmiş birini izlemez değil mi? Sizin görünümünüz iyi olmalı, düzgün ve güzel bir kamera açısına sahip olmalısınız. Eğer, yapabilirseniz özel ışıklandırma sistemleri kullanmalısınız, yapamazsanız da oda ışığının iyi olduğundan emin olun. Çevredeki seslerin kulak ağrıtmaması, canlı yayının görüntü ve ses kalitesinin iyi olmasına özen gösterin. Son olarak, takipçiler ile iletişimi sakın unutmayın, onlarla düzgün ve akıcı konuşmalar yapın. Yayını izleyen izleyicinin değerli hissetmesi, kullanıcıya hediye vermesi ile doğru orantılıdır. Kaliteli bir canlı yayında seyirci muhakkak kendini iyi hisseder. Kullanıcının hediye düşünmeden seyircisi ile güzel bir sohbete tutulması onu daha çok takipçi ile buluşturacak en önemli noktalardan biri olacaktır. İzleyicilerinize özen gösterdiğiniz zaman teknik açıdan başarılı bir yayın geçireceksiniz.

Diğer Yayıncılara Destek olmak ve PK Atmak

Diğer yayın yapan kullanıcılar ile temasta olmak oldukça önemli olmaktadır. Yayın yapan kullanıcıların birbirine destek vermesi ve birbirlerinin yayınlarında görünmesi takipçiler için oldukça çekici olabilmektedir. Ayrıca destek olmak istemeseniz bile, popüler yayıncılarla PK atmak size yeni takipçiler, izleyiciler kazandıracak. Daha çok bağış almanıza, keşfet bölümünde üstte çıkmanıza yardımcı olacaktır. Olabildiğince PK atmalı, diğer yayıncılarla birlikte yayın açmalısınız. Tek başınıza 100 kişiye erişebiliyorken, 2-3-4… kişiyle katlarına erişebilirsiniz unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu