YouTube Reklam Ajansı
|

YouTube Reklam Ajansı – YouTube Reklamları

YouTube reklamları ile markanızı tanıtmak ve iş hacminizi yükseltmek istiyorsanız, YouTube reklam ajansı ile çalışmaya başlayarak doğru ve etkili kampanyalar oluşturabilirsiniz. Youtube reklam ajansımız, reklamınızı oluştururken, amacınıza en uygun YouTube reklam modelini sizin için seçecektir. YouTube platformu görüntülü reklamlar, yer paylaşımlı reklamlar, atlanabilir video reklamları, atlanamayan video reklamları, bumper reklamları, sponsorlu kart reklamları ve Trueview keşfet reklamları olarak farklı tipte reklamları barındırmaktadır.

YouTube Reklam Ajansı

Özellikle geçtiğimiz yıllarda Yotube için içerik üreten kullanıcı sayısının oldukça artması ile günümüzde bu platform günlük hayatımızın olmazsa olmazlarından birisi haline gelmiş durumda. Her türlü içeriği bir araya getiren bu platform, dünyanın en büyük ikinci arama motoru olarak biliniyor. Her internet kullanıcısının günde en az bir kere ziyaret ettiği bu web sitesi, reklam verenler için de adeta bir hazine gibidir.

Milyonlarca kullanıcısı olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, tanıtımını yapmak istediğiniz kuruluş, ürün, hizmet veya etkinlikle ilgilenebilecek birilerine YouTube’dan ulaşma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Eğer siz de YouTube’a reklam vermek istiyorsanız ve bu işi uzman kişilerin rehberliğinde yürütmeye karar verdiyseniz, YouTube reklam ajansımız kampanyalarınız için size çözümler sunar.

YouTube Reklamı Oluşturmadan Önce Ne Yapılmalıdır?

Başarılı bir reklam kampanyası başlatmak istiyorsanız, YouTube reklam ajansı ekibimiz bu konuda sizi tüm dertlerden kurtaracak. Reklam oluşturmaya başlamadan önce, neden reklam verdiğinizi biliyor olmanız gerekiyor. Yani diğer bir deyişle, reklamınızın bir amacı olmalıdır. Örneğin, markanızı daha çok kişiye duyurmak, e-ticaret sitenizde ürün satışı yapmak veya geliştirdiğiniz uygulamayı insanlara tanıtmak gibi amaçlar ile reklam verebilirsiniz.

Youtube Reklamları oluşturun

Reklamınızın amacını belirlediğinizde, ekibimiz bu amaca en uygun hedef kitleyi sizin için belirleyecektir. Örneğin uygulamanızın reklamını yapıyorsanız, reklamınız tüm YouTube kullanıcılarına değil, uygulamanız ile ilgilenebilecek yaş grubunda olup daha önce reklamlarla etkileşime girerek uygulama indirmiş kullanıcılara gösterilmesi hedeflenecektir. Bu sayede ekstra maliyetten kaçınmış ve doğrudan hedef kitlenize ulaşabileceksiniz.

YouTube Reklam Modelleri

YouTube reklam ajansımız, reklamınızı oluştururken, amacınıza en uygun YouTube reklam modelini sizin için seçecektir. YouTube reklam modelleri, verdiğiniz reklamın sayfanın neresinde nasıl gözükeceğini ve hangi fonksiyonları yerine getireceğini belirleyeceği için oldukça önemlidir. Doğru seçim yapılmadığında, her ne kadar hedef kitlenize ulaşsanız da, reklam kampanyanız potansiyelinin altında başarı gösterebilir. YouTube’da 7 temel reklam modeli bulunmaktadır:

  • Görüntülü reklamlar: YouTube sayfalarında gördüğümüz küçük bir görsel veya video formatındaki reklamlardır. Sadece masaüstü kullanıcıları tarafından görülürler.
  • Yer paylaşımlı reklamlar: Video ekranının alt kısmında görünüp belli bir süre sonra yok olan reklamlardır. Bu reklamlar da sadece masasütünde görüntülenebilir.
  • Atlanabilir video reklamları: Açılan bir videodan önce gösterilen, 5 saniyeden sonra atlanabilen video reklamlarıdır. Hem masaüstü hem mobil kullanıcıları tarafından görüntülenebilirler.
  • Atlanamayan video reklamları: Adı üstünde, videolardan önce gördüğümüz reklamlardır, ancak tamamını izlemeden kapanmazlar. Yine de uzun videolar seçip kullanıcıları sıkmanız önerilmez.
  • Bumper reklamları: Atlanamayan video reklamları ile aynı mantıkta çalışan, ancak sadece 6 saniyelik videoların kullanılabildiği reklamlardır.
  • Sponsorlu kart reklamları: Video devam ederken ekranda belli bir süre kalıp kendiliğinden yok olan reklamlardır. Videoda bahsedilen veya tanıtılan ürünlerin reklamı için yaygın şekilde kullanılırlar.
  • Trueview keşfet reklamları: YouTube videonuzun reklamını yapmanızı sağlayan reklamlardır.

YouTube Reklam Modelleri

Her YouTube reklam modelinin kendi türüne göre artıları ve eksileri olmakla beraber, ücretlendirme şekilleri de farklılık gösterebilmektedir. YouTube reklam ajansımız ile çalıştığınızda, ekibimiz reklam kampanyanız ve bütçenize en uygun reklam modelini sizin için seçecektir. Reklam modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi için YouTube reklam modelleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Neden YouTube?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, YouTube bugün dünyanın en büyük ikinci arama motoru olarak anılmaktadır. Rekabet olarak geçemediği tek rakibi ise ana şirketi olan Google’dır. Her gün, YouTube üzerinden 4 milyardan fazla video izleniyor. Bu detayları göz önünde bulundurduğumuzda, hedef kitlenize ulaşmanızı oldukça kolaylaştıracağından, reklamınızı YouTube üzerinde yayınlamayı tercih edebilirsiniz.

Tecrübeli YouTube reklam ajansı ekibimiz, reklam kampanyanızı baştan sona sizin için takip edip YouTube’un olanaklarını da kullanarak reklamınızdan mümkün olan en yüksek verimi almanızı sağlayacaktır. Bazı araştırmalara göre, YouTube üzerinden yayınlanan reklamlar, televizyon reklamlarına kıyaslandığında çok daha başarılı sonuçlar elde edebilmektedir. Bu nedenle YouTube, reklam vermek için seçebileceğiniz en uygun platformlardan birisidir.

YouTube Reklam Ajansı İle Çalışmanın Avantajları

Aklınızda bir reklam kampanyası başlatma fikri var ve bu konuda deneyiminiz yoksa, işi uzmanlarına bırakmayı tercih edebilirsiniz. Daha önce reklam verme tecrübeniz varsa bile, bir YouTube reklam ajansı ile çalışmak sizi yaratıcı fikirler bulmak ve kampanyanın takibini yapmak gibi yorucu işlerden kurtaracaktır. Yeni bir reklam oluşturmak her ne kadar kolay gibi görünse de, başarılı bir reklam kampanyası yürütmek aslında o kadar kolay olmayabilir.

YouTube Reklam Ajansı ile Çalışmaya Hemen Başlayın

YouTube reklam ajansı ekibimiz, tanıtımını yapacağınız kuruluş, ürün, hizmet veya etkinliği en iyi şekilde lanse edecek reklamı oluşturup doğrudan hedef kitlenize sunmanıza yardımcı olabilecektir. Zaten milyonlarca kullanıcısı olan YouTube’da vereceğiniz bir reklam, ekibimizin de yardımı ile markanızın parlamasını sağlayacaktır.

Bir YouTube reklam ajansı ile çalışmanın muhtemelen en iyi yönü, reklam kampanyanızın baştan sona analizinin yapılması ve bunu rapor halinde görebilmeniz olacaktır. Bu rapordaki verileri göz önünde bulundurarak, gelecekte başlatacağınız reklam kampanyaları için de stratejinizi belirleyebileceksiniz. Ayrıca, yeniden hedefleme özelliği de gelecekteki reklamlarınızın hedef kitlesini daha kesin şekilde belirleyebilmenize olanak sağlayacaktır.

YouTube Reklam Ajansı İle Çalışmaya Hemen Başlayın

Marka bilinirliğinizi arttırmak, ürün satışı yapmak, web sitenize trafik çekmek veya daha farklı amaçlarla reklam vermek istiyorsanız, YouTube reklam ajansımız dijital pazarlama kampanyanızı en iyi şekilde sunmak için burada.

Başlatmak istediğiniz reklam kampanyasının amacını, hedef kitlesini, reklam modelini ve diğer detayları sizin için belirleyip, akılda kalıcı sloganlarla, kullanıcıların ilgisini çekecek görseller ve ikna edici mesajlarla destekleyerek, kampanyanızı en iyi şekilde yürütmenize yardımcı olacağız. Ayrıca reklam kampanyanız boyunca reklamınızın aldığı etkileşimler, web sitenize gelen tıklamalar, satışını yaptığınız ürünler gibi reklamla alakalı verilerin analizini de sizin için yapıp, gelecekteki reklamlarınızın başarısını şimdiden garantiye alıyoruz. Teklif almak için veya sorularınız için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4.2/5 - (11 Oy)

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir