SEO Hizmeti

Seo Hizmeti Nedir? Nasıl İşler?

SEO (Search Engine Optimization), günümüzde sürekli olarak değişen ve gelişen internet dünyasının son derece ihtiyaç duyduğu bir hizmet haline gelmiştir. SEO hizmeti, bir diğer adıyla arama motoru optimizasyonu hizmetidir. SEO hizmetlerini bir anlamda etkileşim ve iyileştirme çalışmaları olarak sınıflandırabiliriz. SEO hizmetleri sonucunda çeşitli kelimelerde sıralama ve tıklanma sayısında organik anlamda artış gözlemlemek mümkündür.

SEO hizmeti, geniş bir teknik alanı kapsamaktadır. Bu alan genel anlamda web sitesi optimizasyonu, sayısal analizler, performans ve ziyaretçi sayısında artışları içerir. SEO hizmeti, web sitenizin ziyaretçi sayısını hedeflenen oranlarda artış gözlemlemenizi sağlamaya yönelik çalışmalar bütünüdür. Bunun yanı sıra, SEO hizmeti arama motorlarında görünürlük oranının artması, web sitesi eksiklerinin giderilmesi gibi iyileştirme çalışmalarını da içerisinde barındırmaktadır.

SEO Hizmetine Yönelik Çeşitli Bilgiler

SEO hizmeti, web sitesi trafiği ya da web sitesi popülaritesi arttırma gibi çeşitli optimizasyon çalışmalarını sunan bir tür uygulamalar bütünüdür. Sağlanan hizmet doğrultusunda, web sitesinde hedeflenen çeşitli artış oranları hızlı ve güvenli bir şekilde elde edilmesi amaçlanır. Arama motorları, gün geçtikçe büyümekte ve arama motorlarının içerisinde oluşan rekabet de gün geçtikçe artmaktadır. Bir web sitesi için günümüz teknolojisinden faydalanmanın yanı sıra uzman bir ekip eşliğinde SEO hizmeti de almak bir ihtiyaç haline gelmiştir. Kısaca SEO hizmeti, bir web sitesinin günümüz internetinin bulunduğu rekabet dünyasında gelişerek öne çıkmasını sağlar.

Bir web sitesi SEO hizmetine bağlı olarak aşağıdaki hizmetlerden yararlanabilir.

 • Web sitesi kullanılabilirliği ve dönüşüm optimizasyonu
 • Site içi SEO
 • Bağlantı oluşturma
 • Site dışı SEO
 • Yerel arama optimizasyonu
 • İçerik pazarlama
 • Hedeflenen anahtar kelime için optimize edilmiş içerik
 • Tarama ve dizine eklemeyi optimize etme
 • İçerik ve bağlantı optimizasyonu
 • Algoritma güncelleme desteği
 • Aylık raporlama ve aktif destek

Neden SEO Hizmeti gerekli?

SEO Hizmeti Nedir? Neden Gereklidir?

Her gün kullandığınız arama motorundan karşınıza çıkan sayfalar rastgele bir düzende gelmemektedir. Arama motorları aradığınız içerik ile uyumlu web siteleri sıralarken oldukça karmaşık bir algoritma kullanırlar. Algoritma, genel olarak arama sonucunuz ile en uyumlu ve kaliteli içeriğe sahip siteleri ön planda sunar. Bu karmaşık algoritmaya karşı SEO hizmeti çok işlevsel bir uygulamadır. SEO hizmeti almış ve kendisini bu hizmetle ileri seviyelere taşımış web siteleri arama motoru algoritmalarına uygun bir şekilde, aramalarda ön sıralarda yer almaktadırlar.

SEO hizmeti, web sitenizin kullanıcılar için çok ziyaret edilen bir site haline gelmesini sağlar. Örneğin bir SEO uzmanı, yaptığı analizler sonucunda web sitenizdeki eksikleri belirler ve yenileme ya da iyileştirme çalışmaları yapar. Kısaca bir SEO uzmanı, arama motorlarının önem verdiği kriterlere göre web sitenizi optimize eder ve kelime aramalarında ön sayfalarda yer almanızı amaçlar. Bunun yanı sıra, SEO hizmeti, bir web sitesinin arama motoru pazar dünyasında rakipleriyle daha kolay bir yarış yürütmesinde yardımcı olur.

Organik sıralamanızı iyileştirmek için bir web sitesinde Teknik SEO yapılır. Bu sayede, web sitenizin teknik özelliklerini iyileştirebilir ve sonuçta arama motorundaki farklı sayfaların sıralamasını yükseltebilirsiniz.

Bir web sitesi sahibi olmanız o web sitesine dair tüm teknolojik ve stratejik özellikleri bildiğiniz anlamına gelmeyebilir. Bu durumda daha çok öne çıkan ve başarılı bir web sitesi olabilmek için SEO hizmeti almanız mümkündür. SEO hizmeti, bir web sitesinin içerik ve teknolojik anlamda daha kaliteli bir hale gelmesine öncülük eder.

SEO Hizmeti nasıl işler?

SEO Hizmeti Nasıl İşler?

Gelin bir SEO uygulamasının nasıl işlediğini inceleyelim. SEO hizmeti, optimizasyon sırasında teknolojinin her alanından son derece faydalanmaktadır. İçerisinde birden çok uygulama ile çalışan SEO, hizmet sonucunda bir web sitesini de birden çok özellikte iyileştirmiş olur. Daha iyi bir anlatım için en yaygın kullanılan arama motorlarından olan Google üzerinden anlatalım.

Google, milyonlarca web sitesini içerisinde barındıran bir arama motorudur. Gelişen internet dünyasının da etkisi ile birlikte Google kendi içerisinde yoğun bir web trafiğine sahiptir. Tıpkı diğer arama motorları Google da kendine has bir algoritmaya kullanır. Bu algoritma sayesinde arama sonucunuzla en uyumlu olan siteler daha çok öne çıkmaktadır.

En iyi SEO denetim araçlarının, kontrol listelerinin ve standartların yardımıyla, optimizasyon kampanyasıyla birlikte web sitesindeki tüm içeriği inceliyoruz. Halihazırda bir web siteniz olsa da, müşterilerin sizi çevrimiçi bulması zor olabilir. SEO sürecimiz sadece Google ile sınırlı değil, web sitenizi diğer arama motorlarının sayfaları arasında da sıralıyoruz. Bir SEO süreci söz konusu olduğunda trafiğinizi ve gelirinizi artırmak için çalışıyoruz. İyi sıralamalara sahip olabilmek için aşağıdaki unsurlara önem vermelisiniz.

 • SEO denetimi
 • Anahtar kelime ve rakip araştırması
 • Sayfadaki değişiklikler
 • Site içi SEO denetimi
 • Site dışı SEO denetimi
 • Bağlantı kaldırma
 • Bağlantı denetimi
 • Bağlantı kurma
 • Yerel SEO
 • Uluslararası SEO

Web sitenize daha çok internet kullanıcısı çekebilmek adına en başta içerik ve site düzeni gibi ana hatlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Kullanıcılara sunduğunuz içeriğin güncelliğine ve popüler kelimeleri içerisinde bulundurduğuna emin olun. Aynı zamanda hızlı ve kullanışlı bir site iç düzeni edinmeye özen gösterin. Bu sayede Google’ın algoritmasında bir yer edinebilirsiniz.

Site İçi SEO Optimizasyonu

Site İçi Optimizasyon

Google arama motorunda daha başarılı bir yer edinmek için sitenizin iç optimizasyonuna önem verin. Site içi SEO, arama motorları için en önemli SEO kriter kategorisidir. Sitenizin güncel durumu ve gelecekteki analizleri için iç optimizasyon hizmeti alabilirsiniz. İç optimizasyon sayesinde başlıkları, anahtar kelimeleri ve dizaynı birbiri ile uyumlu ve örtüşen bir web siteniz olur.

İç optimizasyon hizmetinin daha verimli olması adına birkaç unsura özen gösterebilirsiniz. Örneğin, URL ve ALT kullanımlara dikkat edebilir, başlık etiketi ve boyutu gibi görsel medya içeriklerini detaylandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitenizin mobil versiyonunu oluşturmak da faydalı bir işlem olacaktır.

Bu ve bunun gibi iyileştirme çalışmalarını kolay ve hızlı bir şekilde SEO hizmeti ile karşılayabilirsiniz. Bu sayede Google üzerinde daha öne çıkabilir ve internet üzerindeki görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz. Google’ın arama motoru için önem verdiği arama motoru unsurlarını sık sık kontrol etmelisiniz.

Anahtar Kelimelerin Gücü

Anahtar Kelimelerin Gücüne Önem Verin

İstatistiklere bakıldığında, insanların %70’i bir şey satın almadan veya satın almadan önce internette araştırma yapıyor. Anahtar kelimeler, SEO hizmetinin en önemli unsurlarından birisidir. Günümüzde çeşitli uygulamalar ve internet ortamında hedef odaklı bir sonuç elde edebilmek için anahtar kelimeler yaygın olarak kullanılmaktadır. Anahtar kelimeler sayesinde web siteniz daha hedef odaklı çalışır ve arama sonuçlarında kendisine kolayca yer bulur.

Web sitenizi ziyaret edecek genel ziyaretçi kitlesine uygun anahtar kelimeler seçmeniz önemlidir. SEO hizmeti, web sitenizi arama motorunda daha görünür olması için çalışmalar yaparken kullandığınız anahtar kelimeleri de değerlendirmektedir. Örneğin, yemek tarifleri içeren bir web sitesine sahip iseniz “yemek” , “tarif” gibi ana kelimeleri kullanmanız ve vurgulamanız önemlidir.

Sunduğunuz web sitesine uyumlu kelimelerin yanı sıra, diğer sitelerin de gündemde kullandığı anahtar kelimeleri kullanmanız önemlidir. Bu bulunduğunuz arama motorunda diğer sitelerden daha çok öne çıkmanız mümkündür.

Bir SEO hizmetinin genel amacı web siteniz arama motorlarında daha görünür hale gelmesini ve daha çok organik ziyaretçiye erişmesidir. SEO hizmeti kolay, hızlı ve güvenle alabileceğiniz bir hizmettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu