Ünlülere Fenomenlere Influencerlara Reklam Ver

Ünlüler ve Fenomenler ile Nasıl İş Birliği Yapılır?

Popüler olan sayfalar veya hesaplar, her geçen gün daha çok kişiye ulaşarak popülaritesini arttırmaktadır. Popülerlik kazanan bu sayfaların tanınan yüzlerine fenomen denmekte ve bu fenomenler herkesin ilgi odağı olabilmektedir. Bu yazımızda ise bu çok takipçili ünlüler fenomenler ile iş birliği içine girilebileceği konusu olacaktır.

Sosyal medya hemen hemen herkesin takıldığı ve en az bir hesap sahibi olduğu günümüzün dijital mecrasıdır. Birçok uygulamanın yer aldığı bu mecrada bazı hesaplar birçok kullanıcının ilgisini çekebilmekte ve popülerleşebilmektedir. Sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesine ulaşarak fenomen olan veya ünlü olan kişilerce açılan hesaplar birçok kullanıcı tarafından takibe alınır.

Ünlüler ve Fenomenler ile İşbirliği Yapmak Neden Önemli?

Ünlü veya fenomen insanların sahip olduğu sayfaların oldukça büyük kitleleri bir araya getirmektedir. Herkes tarafından tanınır olan bu kişilerin güvenilirliği ve dikkate alınmaları ise onları önemli kişilikler yapmaktadır. Bu kişilerin takipçi kitleleri tarafından dikkate alınması ve güvenilmesi ise onlarla iş birliği yapan insanlara ekstradan bilinirlik kazandırmaktadır. Bu sebeple fenomen ve ünlü insanlarla iş birliği yapmak, onlarla görünmek veya onlar üzerinden kitlelere ulaşmak oldukça etkili bir reklam şekli olabilmektedir. Ünlü ve fenomen insanlarla işbirliği yapmak markanızı veya hesabını gelişimi için oldukça önemlidir.

Ünlüler tarafından tanıtılan ürün, Google’da aratılarak bulunan üründen daha çok pazar payı elde ettiği de araştırmalarca kanıtlanmıştır. Artık büyük firmalar bile gündemin en sık konuşulan ismiyle reklam çalışması yaparak ürünlerini tekrar tekrar dijital reklam ile pazarlamayı tercih etmektedir. Ayrıca, piyasaya yeni bir ürün çıkardıysanız ünlüler ve fenomenler ile iş birliği yapmanız sayesinde PR ve ilk satışta yüksek kâr marjı sağlayabilirsiniz. Ürünlerinizi anlaştığınız fenomenin kitlesine doğrudan tanıtma şansını da elde edebilirsiniz.

Fenomenler ve Ünlüler ile iş birliği yapma yolları

Ünlü veya Fenomen Kişilerle Nasıl İş Birliği Yapılır?

Karşılıklı Reklam ile İş Birliği Yapmak

Karşılıklı reklam ile ünlü ve fenomen insanlar ile iş birliği içine girilebilirsiniz. Hatırı sayılır bir kitleye ulaşan herhangi bir firma veya marka bu kişilerin yüzleri ile birlikte daha çok bilinirlik kazanarak müşteri kitlesini genişletebilmektedir. Ünlü ve fenomen olan kişilerin markaların reklam yüzü olarak görünmesi, onun da kitlesinin de büyümesini sağlar.

Örneğin, büyük bir firmanın reklam yüzü olması için normal şartlarda 2000 TL civarı reklam kazancı tercih eden ünlü ve fenomen isim, bu tür durumlarda ücretsiz çalışabilir. Böylelikle markanın reklamlarında görünerek tanınırlığını arttırabilir. Bir başka örnek ise; bir ürününüz varsa ve bu ürün piyasada yer edinmeye başlamışsa, herhangi bir ünlü isme ürünü hediye ederek sosyal medya hesaplarında reklamınızı yaptırabilirsiniz.

Para Karşılığı ile İş Birliği Yapmak

Kişi, markasını veya sayfasını daha çok kişiye ulaştırmak için tanıdık bir sima ile ekonomik bir anlaşma ile reklam yoluna girebilir. Tanınan simanın reklam yüzü olarak görev alması birçok takipçinin ilgisini çekecek ve yeni takipçiler için yol olacaktır. Bu gibi anlaşmalarda fenomen veya ünlünün reklam yüzü olması karşılığında belli bir miktar para alması ile iş birliği yapılabilir. Ünlü ismin isteyeceği para, ünlü ismin tanınırlığına, kitle büyüklüğüne, kendi tercihine göre değişmektedir. Para karşılığı ile reklam yaptırmak istediğiniz ünlünün takipçi sayısını, beğeni sayısını, yorum sayısını, hikaye izlenme sayısını, gönderi etkileşim sayısını öğrenmeniz tavsiye edilir. CCK Medya olarak bir çok fenomen ve ünlü isimle iş ortaklığı yapmaktayız ve sizler için en uygun fiyatlardan, yorum, hikaye paylaşımı, gönderi paylaşımı gibi bütçenize uygun yardımlar sağlamaktayız. Sağladığımız özel hizmetlerimizden yararlanmak için bu adrese gidebilirsiniz.

Mavi Tikli Doğrulanmış Profiller ile iş birliği yapmak

Ünlü veya Fenomen Kişilerle Ne Tür İş Birlikleri Yapılabilir?

Ünlüler ve fenomen kişiler genelde günlük olarak çok fazla sayıda paylaşımlar yapmaktadır. Her günü dolu dolu ve bol paylaşımlı geçiren isimler özel reklam teklifleri veya çekim gibi işler yüzünden bazen yoğun olabilmektedir. Düşündüğümüz kadar çok paralar kazanan ünlü isimlerimizle yapabileceğiniz en fiyat ve performansa sahip reklamlar; gönderi paylaşımı, hikaye paylaşımı ve özel yorum çalışmasıdır. Bu tür işlemler sayesinde kendi hesabınızı, ürününüzü veya firmanızı tanıtmanız çok kolay olacaktır. Ünlü isimler bildiğiniz üzere gönderi ve hikaye reklamını çok fazla yapmaktadır. Fakat gelişen teknoloji sayesinde artık daha ucuz hatta neredeyse ücretsiz yöntemler olan beraber canlı yayın yapmak ve özel yorum yazdırmak yeni tercih edilen trendlerdendir.

Sosyal Yardım Kampanyalarında Tanıdık Bir Simanın Önemi

Sosyal medya, televizyon gibi birçok mecrada sayısız sosyal yardımlaşma kampanyaları ile karşılaşabilmekteyiz. Bazı kampanyalar büyük ilgiyle karşılanıp birçok destek alırken, bazı kampanyalar hiç fark edilmeden bitebilmektedir. Duyulmayan bir kampanyanın etkisiz kalması ise reklam stratejisinin yetersiz kalması ile alakalı olabilmektedir.

Sosyal medya platformlarında birçok yöntem ile insanları etkilemeniz gerekiyor. Peki insanlar en çok neyle etkileniyor?

Tabi ki görsel ve işitsel duyularla. Bu yüzden tasarım anlamında dikkat çekici bir kampanya oluşturmalı ve bu kampanyaları daha fazla insanın görmesini sağlamak için ünlü veya fenomen kişiler ile işbirliği yapmanızı öneririz. Ünlü isimler kampanyaya duyar gösterdiği zaman çok daha hızlı sosyal yardıma ulaşabilirsiniz. Ayrıca, ünlü isimlerin kampanya tanıtım videolarınızda yer alması birçok kitle için güven kaynağı olacaktır.

Ünlüler Fenomenler Canlı Yayın Reklamcılığı

Ünlü veya Fenomen Kişileri Etkinlik, Canlı Yayın Gibi Çalışmalarda Ağırlamak

Ünlü veya fenomen kişilerin sosyal yaşamları oldukça hareketlidir. Karşılıklı bir iş ilişkisine dayanabilecek olan ünlü isimlerle yapılan işlerin dışında, çeşitli sosyal etkinliklerin yardımıyla da fenomen kişiler ile bağ kurulabilir. Ünlü veya fenomen biri ile sosyal medya üzerinden canlı yayın yapmak ve alanında uzman olduğu konularda birkaç soru sormak tanınabilirlik açısından sizi oldukça pozitif yönde etkileyecektir. Bunun yanında düzenlenen sosyal etkinlikte ünlü veya fenomen kişiden istenen destek ile hem fenomen kişiyi memnun edebilmekte hem de etkinliği ön plana çıkarabilmektedir.

6 Yorum

  1. Facebook tanımı yaptırmak istiyorum ama Facebook’da işbirliği yapmak gerçekten kazandırır mı aklımda sorular var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu