Sosyal MedyaYouTube Hizmetleri

YouTube Kanal Nasıl Açılır? Nasıl Para Kazanılır?

Youtube için kanal açmak ve onun üzerinden para kazanmak artık günümüzde vazgeçilemez bir ek gelir kaynağı oldu. YouTube’u dünyada 2 milyardan fazla insan kullanıyor, youtube artık hepimizin telefonunda, bilgisayarında, tabletinde yer alıyor. Peki bu platform neden bu kadar revaçta hiç düşündünüz mü? Gelin hep beraber nasıl kanal açabileceğinize, nasıl para kazanabileceğinize ve nasıl kanalımızı büyütebileceğimize göz atalım.

Yeni Bir Meslek Dalı: YouTuber

Çağımızda artık insan gücünün sanal aleme taşındığını ve bu platformlar üzerinden para kazanıldığını görmekteyiz. Hal böyle olunca Z kuşağı iş olanaklarını bu yönde değerlendirmekte. Sizde youtuber olabilir, youtube üzerinden ek gelir sağlayabilir hatta ve hatta mesleğiniz yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hemen bir kanal oluşturup, video yüklemek veya daha da ötesi kaliteli grafikerlerin ellerinden çıkmış video kurgularına sahip olarak paylaşım yapmak.

Özellikle genç kuşağın gündemde olan herhangi bir konu hakkında bir video çekip YouTube‘a yüklemesi ile dönen bu çark, bir video üzerinden bile binlerce lira getiri sağlayabiliyor. Hal böyle olunca bu platforma gün geçtikçe talep çoğalıyor. Taleplerin çoğalması da otomatik olarak YouTube’un büyümesini sağlıyor.

YouTube Kanal Nasıl Açılır?

YouTube kanalı açmak için öncelikle bir Google (G-mail) hesabınızın olması gerekmektedir. Eğer Google hesabınız yok ise önce Google hesabı açmalısınız ve YouTube’a Google hesabınızla giriş yapmalısınız. YouTube’a girdikten sonra sağ üst köşeden kanal oluştur butonuna tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra önünüze gelen pencereden kanal ismi oluşturmalısınız. Oluşturduktan sonra “kanalı oluştur” butonuna tıklayarak kanalınızı oluşturabilirsiniz.

youtube kanalından para kazanma yöntemi

Kanalımdan Nasıl Para Kazanabilirim?

Kanalınızı başarılı bir şekilde oluşturduktan sonra artık YouTube’a video yükleyebilirsiniz ve YouTube kullanıcıları size abone olabilir. Fakat bunlar yeterli değil. YouTube’dan Para kazanmak için gerekli üç adımı getirmek gerekiyor. Peki nedir bu yapmamız gereken adımlar?

  • Kanalınızın en az 1000 abone olması
  • Kanalınızın en az 10.000 görüntülenme alması
  • Son 12 ayda en az 4000 saat izlenmiş olmanız gerekiyor.

Bu adımları gerçekleştirdikten sonra Google bünyesinde bulunan ve bir reklam aracı olan AdSense’e üye olmanız ve üyeliğinizin kabul edilmesi gerekmektedir. Üyeliğiniz kabul edildiği takdirde ücretsiz olarak videolarınıza reklam gösterilmesi yoluyla para kazanabilirsiniz. Kazandığınız reklam gelirleri AdSense hesabınızda birikir.

Youtube platformu için özel olarak geliştirdiğimiz, abone, görüntülenme ve izlenme sayılarını hızlandırmak için YouTube hizmetleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

youtube kanal açma yöntemi

Kanalımı Nasıl Büyütebilirim?

YouTube kanal büyütme işi biraz zaman alabilir, bu süreç sıkıcı gelebilir. Pes etmeyin ve sabırlı olun Aceleci davranmak iyi sonuçlar vermeyebilir. Öncelikle kanalı neden açtığınızı, kanalınızda neler paylaşacağınızı, insanlara ne sunacağınıza dair kafanızda bir rota oluşturun ve ulaşmak istediğiniz noktayı belirleyin. Bu adım en bu yoldaki en zorlu süreçtir. İyice düşünmeden bu noktayı atlamayın.

Eğer kafanızda bir rota oluşturabildiyseniz YouTube’u aktif olarak kullanın ve yavaş yavaş video yüklemeye başlayın. Videolarınızın özgün ve yaratıcı olduğundan emin olun. Taklitlerden kaçının ve İçeriklerinize özen gösterin. Bu kısım biraz vaktinizi alabilir. Videolarınızın izlenme oranları artmadıysa pes etmeyin ve rotanızdan şaşmayın çünkü her YouTube içerik üreticisi bir zamanlar bu can sıkıcı durumu yaşadı.

Abone sayınız ve video izlenmeleriniz artıyorsa bilin ki doğru yoldasınız. Başladığınız adımları ve bu zorlu süreci unutmayın. Herhangi başka bir kullanıcıya kasten hakaret, saygısızlık gibi davranışlarınızda hesabınızın kapanacağını ve işin yargı boyutuna ulaşacağını asla göz ardı etmeyin.

youtube kanalı büyütme yöntemi

YouTube İzlenme Sayısı Hakkında Bilgiler

YouTube, her gün milyonlarca kişinin ziyaret ettiği, çok gelişmiş bir video sitesi konumunda. Her gün binlerce yeni videonun da eklenmesi ile, her gün YouTube kullanıcıları iyi vakit geçirebilmekte, rahat rahat diledikleri kadar eğlenebilmektedir.

Herkesin ücretsiz olarak video ekleyebildiği YouTube, internette yeni fenomenler yaratabilmekte, kaliteli video çekebilen herkes için büyük bir fırsat olmakta. Çünkü YouTube, her yıl onlarca kişiyi dünyaca tanınır hale getirmekte.

İnternetin bu kadar yaygınlaştığı çağda, insanlar sürekli olarak yeni içerikler yaratmakta. Özellikle video sitelerinin insanlara büyük faydalar sağlaması üzerine, bütün kullanıcılar, biraz ünlü olma hevesi içerisinde çok çeşitli içerikler ekleyebilmektedir.

YouTube üzerine video eklediğiniz zaman, pek çok insan, arama kısmı aracılığıyla videonuza ulaşabileceği gibi, linkini Twitter veya Facebook gibi sosyal ağlar aracılığıyla paylaşmanız ile de insanlar tarafından izlenebilmektedir.

YouTube üzerinde videolarınız izlendikçe, videonuzun hemen alt kısmında bulunan izlenme sayısı değişecektir. Videonuzu ne kadar çok kişi izlerse, o kadar çok izlenme sayısına sahip olursunuz. İzlenme sayısı yüksek olan videolar ise, insanların daha fazla ilgisini çekerek, YouTube üzerinde arama sıralamalarında yükselir.

YouTube izlenme sayısı hakkında bilginiz olması gereken bir konu var. YouTube, sahte biçimde izlenme sayısını artırmaya çalışan insanları engellemeye yönelik, izlenme sayınız 300′e ulaştığında bir süre sabit kalmaktadır. Birkaç hafta sonra, izlenme sayınız eski haline dönerek, sabit kaldığı süreç içerisinde izlendiği miktar da bu sayıya ilave edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu