youtube abone arttırma taktikleri teknikleri

YouTube Abone Arttırma Taktikleri

YouTube abone arttırma taktikleri, İnternette en çok aratılan konular listesinin başında yer alıyor. Son dönemlerde internette en çok para kazandıran sosyal medya platformu olan YouTube’da abone arttırmak için birçok yol vardır. Bu yollar bazen çok büyük meblağlar kazandıracakken, bazen günlük yemek masrafınızın yarısına tekabül edebilir. Bu tamamen sizin içerik üretme ve yayma potansiyelinize bağlı olarak değişkendir.

YouTube kurulduğu zaman sadece video paylaşım sitesi olarak ortaya çıkmıştır. Ancak son yıllarda reklam gelirlerini paylaşıma açtığından beri kullanıcı ve abone sayısı artmaya başladı. Kullanıcı ve abone sayısının artması ile YouTube en büyük ikinci arama motoru haline geldi.

YouTube Abone Arttırma

Her geçen gün kullanıcı ve abone sayısının artması ile birlikte her geçen gün para kazanmayı amaçlayan kanal sayısı da bu oranda artmaktadır. Son yıllarda para kazanmak için firma çeşitli kriterler koymuş durumdadır. Bunların başında en az 1000 abone olması ve son bir yıl içinde 4000 saat izlenme rakamına ulaşmak gelmektedir. Bu kriterlere uyan kanallar reklam alarak kısa zamanda ciddi miktarda para kazanmaya başlamaktadır.

Bu kriterler ile birlikte kanal açan kişiler veya gruplar abone veya izlenme sayısının artması için türlü yollar aramaktadırlar. Özellikle abone sayısının artması izlenme saatinin artmasına neden olacağı için hedef kitleyi belirlemek birinci yol olmalıdır. YouTube abone arttırma ya da abone kasma yolları şu şekilde sıralanabilir.

Videoların Hazırlanması Aşamasında Ciddi Bir Planlama Yapmak

Videoların Hazırlanması Aşamasında Ciddi Bir Planlama Yapmak

Oluşturmak istediğiniz kanalın ne tür videolar içereceği ve gelişiminde nasıl bir yol izleneceğini önceden belirlemelisiniz. Kendi sesiniz ve figürünüz ile video çekmek istiyorsanız, ilgi çekici bir ses tonunuzun olması gerekmektedir. Video hazırlığında pür dikkat her aşamayı gözden geçirmelisiniz. Asla şunu unutmayın, harcadığınız onca emek bir gün size karşılık olarak dönecek.

Eğer ses tonunuza ve görüntünüze güvenmiyorsanız, videoların önceden hazırlanması ve sonradan düzenlenmesi daha iyi olacaktır. Örneğin dünyanın enleri konusunda bir video çekecek iseniz, önce video içeriğinin hazırlanması ve daha sonra ses eklenmesi daha iyi olacaktır. Böylelikle video ile birlikte sesinizin kötü çıkmasının önüne geçmiş olacaksınız.

Videoların Girişlerinden Profesyonel İzlenim Vermek

Videoların en ilgi çeken yerleri genelde en başları olmaktadır. İzleyiciye neden izlemesi gerektiğini anlatan ve profesyonel bir kanal olduğunuzu aktaran girişler gerçekleştirin. Video girişlerine değer veren kanallar, abonelerine değer veriyor algısı birçok izleyici için geçerlidir. Aboneler güzel girişleri, çarpıcı içerikleri çok sever ve beğendikleri kanalları takip etmeye bayılırlar.

Takipçiler ile İletişim Halinde Olmak

Sizleri izleyen insanların günlük hataları ile ilgili konulara değinmek, onlarla iletişim halinde olduğunuz izlenimini oluşturacaktır. Bu nedenle onlar ile iletişim halinde kalmak abone sayısının doğal bir yolla artmasına neden olacaktır. Takipçilerinizden ayrı bir dünya yaşamayın, takipçiler sizin geleceğiniz. Onlar olmazsa YouTube kanalınız ve popülariteniz olmayabilir. Onlarla sık sık iletişime geçin, sorularına cevap verin.

Yorumlara Kayıtsız Kalmamak

Videoların altında yapılan yorumlar sizlerin videoları için gerekli yol göstericiler olacaktır. Olumlu veya olumsuz ancak yapıcı eleştirilere cevap vererek izleyenlerin görüşlerine değer verdiğinizi gösterin. Yorumlara kalp gönderin veya küçük emojiler atın. Onlara değer verdiğinizi ve sizi takip etmelerinin, sizin için arkadaşlık duygusu oluşturduğunu hissettirin.

Yorumlara Kayıtsız Kalmamak

Videolara Bölümler Eklemek

Videonuzun bölümler halinde olması izleyenlerin istedikleri bölümlere rahat ulaşmasını sağlar. İyi bir kullanıcı deneyimi de YouTube abone arttırma ve kasma için gerekli yollardan biridir. Bölümleri gören kullanıcılar dakika arayarak zorlanmayacak, izlemek istediği kısmı izleyerek sizinle etkileşime gireceklerdir.

Videoların İzleyenlere Değer Katacağına İnandırmak

Videoların başında, izlendiği takdirde kişinin hayatı için yararlı olacağı izlenimini oluşturmak çok önemlidir. Çünkü izleyenler basitte olsa hayatlarına değer katan şeyleri izlemeyi severler. Onları değerli hissettirin, onlara küçük sürprizler yapın. ve farklı içerikler düşünün.

İzleyenlerin Abone Olmalarını ve Yorum Yapmalarını İstemek

Videoların başında ve sonunda izleyenlerden abone olmalarını istemek ve videonun birkaç yerinde bu konu ile ilgili görseller eklemek kullanıcının ilgisini çekecektir. Ancak burada önemli olan, abone olmalarını ve yorum yapmalarını isterken kullanıcıları sıkmamaktır. Eğer kullanıcı bu durumdan sıkılırsa videonuza “dislike” atabilir ve videonuz sıralama kaybedebilir.

Videolarda Gereksiz Alanları Kullanmamak

Oluşturduğunuz videolar bazı zamanlarda çok uzun olabilir. Buna ek olarak, izleyenler uzun videolardan pek hoşlanmaz. Bu nedenle videoları olabildiğince kısa tutulmalı ve gereksiz kısımları çıkarmak en iyisi olacaktır. Kimse oturup 1 bölüm dizi heyecanı beklemiyor sizden sonuçta, sizinle değerli ve eğlenceli kısa ama dolu dolu bir zaman geçirmek istiyor.

İzleyenlerin Dikkatlerini Çekmek

İzleyicilerin ilgisini çekecek efektler video içerisine eklemek videoların izlenmesini olumlu etkileyecektir çünkü güzel efektler izleyiciler için büyüleyicidir. İzleyiciler büyülenmeyi çok sever. Onları videonuzun büyülü dünyasına alarak, kendi yaşamınızı efektlerle süslemelisiniz.

Videoların Eğlenceli Olmasını Sağlamak

Videoların Eğlenceli Olmasını Sağlamak

İzleyenlerin videoyu izlerken keyifli anlar geçirmesini sağlayın. Videolar sıkıcı olursa hiç izlenmez, abone sayınızı arttırmaz hatta abone kaybedebilirsiniz. İnsanlar sizi gülmek, eğlenmek, zaman geçirmek için hayatından bir miktar süreyi ayırarak videonuzu izliyor.

İzleyenlerin Geri Bildirimlerini Önemsemek

İzleyenlerin ve abonelerin yorumlarını dikkate almak YouTube para kazanma yolları için en kıymetli yol göstericilerdir. Bu yollara pür dikkat çalışmalı, eksiklerinizi kapatmalısınız. Youtube’dan para kazanmanız bu yollara uyduğunuz sürece kaçınılmazdır.

Video Yüklenen Saate Dikkat Etmek

Hedef kitlenizin videoya erişim saati oldukça önemlidir. Hedef kitlenizin genel olarak bakabileceği saatlerde video yüklemek izlenme sayısı açısından olumlu olacaktır. Gecenin bir vakti, takipçileriniz uyurken video atmak çok mantıklı değil anlayacağınız üzere. Siz en iyisi, takipçilerinizi tam uyanık ve dinç oldukları saatlerde rahatsız edin.

İlgi Çekici Medyalar Hazırlamak

Kanalınızın görünen yüzü olan kapak fotoğrafı, logo gibi medyalar kullanıcılar tarafından ilgi çekmelidir. Bu nedenle profesyonel medyalar kullanmak oldukça önemlidir. Görsel görünümü güzel olmayan videolar, resimler bakılmadan geçilir hatta YouTube algoritmaları bu tarz içerikleri aşağıya çeker. Sonuçta YouTube’da sizin videolarınız üzerinden kazanç sağlıyor ve bir miktarını size veriyor.

Video Başlıklarının İlgi Çekmesini Sağlamak

Video başlıkları YouTube izlenme arttırma için oldukça önemlidir. İzleyici ilk olarak buraya bakarak karar vermektedir. Ancak burada içerik ile doğru orantılı bir başlık kullanmak en önemli unsurdur. Fakat, clickbait yaparak boş izlenme almanız gelecekte atacağınız videolarınızın dikkate alınmamasını, mevcut abonelerinizi kaybetmenize olanak sağlayabilir. Bu yüzden tıklama yaptırmak için değil, videoyu anlatıcı güzel bir başlık seçmeye dikkat edin.

Diğer Sosyal Medya Kanallarını Kullanmak

Kanalınız ile ilişkili olsun ya da olmasın diğer sosyal medya kanallarından yönlendirme abone sayısı açısından olumlu sonuç verecektir. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızda ki kitleleri büyütmek, ilerleyen dönemlerde size para ve popülarite kazandıracaktır. YouTube adresinde popülaritw kazanmak için daha hızlı bir yöntem olan YouTube abone satın al sistemimizi ziyaret ederek kaliteli, organik ve para kazanmanızı açtıracak abone sayısına kısa sürede ulaşabilirsiniz.

4.1/5 - (9 Oy)

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir