YouTube Para Kazanma Sırları ve Taktikleri

YouTube Para Kazanma Şartları ve Yolları

YouTube platformundan para kazanmanın bir çok yöntemi vardır. YouTube para kazanma sırları ve taktikleri ise en paha biçilmez para kazanma yöntemidir. Öyle ki birçok mecrada internetten nasıl para kazanılır sorusu büyük çoğunlukta sorulmaktadır. Online mecrada veya sosyal medyalarda para kazanmak düşündüğünüzden basit olabilir. Yalnız bunun için biraz emek ve biraz sabır gereklidir. Nitekim bu alanda YouTube para kazanma konusu en çok aranan ve cevabını bulmaya başvurulan husustur. Sizler de YouTube’dan nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız, bu yazımızda sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanmayı Aktive Etmek İçin Neler Lazım?

YouTube bizler açısından günümüzün birçoğunu bu mecrada geçirdiğimiz bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bu platformda genellikle tıklanma ve gösterim bazlı kazançlar etkili oluyor. Ancak, YouTube’da kanal açan biri için para kazanma butonu hemen aktif edilmez. Nitekim bunun iki tane şartı bulunur.

  • En az 4000 saat izlenme
  • 1000 aboneye sahip olma

Videolarınızdan para kazanabilmek için yukarıda listenen bazı limite bağlı şartlar bulunur. Lakin, para kazanabilmenizi aktif hale getirmek için bir husus daha vardır. Buda kanalınızın en az 2 ay önce açılmış olması gerektiğidir. Öyle ki YouTube para kazanmak isteyen bireyin biraz sabırlı ve dolayısıyla kanalında aktif bir şekilde paylaşımlar yapması gerekir. Bu konu hakkında sizler için deneyimlerimiz ile beraber birkaç husustan bahsetmek isteriz. Belirteceğimiz bu kaideleri ile YouTube’da hem daha çok para kazanabilir hem de izlenme sayınızı daha çok arttırabilirsiniz.

YouTube Para Kazanma

Youtube’dan Nasıl Daha Hızlı Para Kazanılır?

YouTube, temel ilke olarak üyelerinin özgün ve anlaşılır içerikler üretmesini istemektedir. Bu anlamda YouTube kullanıcısı hem daha çok para kazanır hem de kanalının daha hızlı büyümesi sağlanır. Dilerseniz YouTube para kazanma sırlarını sizler ile paylaşalım.
[tie_list type=”starlist”]

  • Öncelikle YouTube kanalınızın daha öne çıkması için başta da belirttiğimiz gibi özgün videolar çekmelisiniz. Bu konuda sadece özgünlük de yetmez. Aynı zamanda çektiğiniz videonun görüntü kalitesi ve video kapak fotoğrafı ilgi çekici olmalıdır. Bu şekilde hem daha fazla izlenmeye hem de doğru orantılı bir şekilde daha çok aboneye sahip olarak kazancınızı arttırabilirsiniz.
  • İkinci bir husus da gündemin yoğunluğuna göre video çekmeniz veya paylaşım yapmanızdır. Örneğin, futbolun yoğunlukta olduğu ülkemizde derbi maç haftasında derbi ile ilgili dikkat çekici yönleri ele alarak bir video yayınlarsanız, %80 bu paylaşımınız gündem olacaktır. Daha sonrasında ise YouTube’da her kullanıcının ana sayfa akışına düşebilme potansiyeline erişebilir.
  • Google Adsense başvurunuzu kanalınızı açtığınız ilk iki ay yapmamanızı tavsiye ederiz. Zaten konumuzun başında da belirttiğimiz gibi YouTube kazançları, Adsense üzerinden yapılır. Dolayısıyla da kazançlar reklamlar üzerinden elde edilir.
  • Sadece Adsense bağlı kalmayın. Kanalınız eğer aktif ve izlenme sayısı iyiyse, reklam verebileceğiniz uygulamalara ya da sitelere başvurun. Bu başvurular oldukça ciddi olmalıdır. Nitekim bunda başarılı olunursa kanalınız Adsense reklamlarının yanı sıra başka reklamlar da yayınlar. Bu şekilde kazancınız ikiye katlanabilir. Fakat sık sık reklamlar yayınlayarak izleyicilerinizi sıkmamanız önemlidir.

[/tie_list]
Belirtilen bu hususlarda YouTube para kazanma oranları daha da çok arttırabilir. Lakin belirttiğimiz gibi 4000 saat izlenme ve 1000 abone olmadan para kazanmanız aktif edilmez. Bunun için kanal açarken bu iki hususu nasıl başarabiliriz sorusu da önemlidir. Bunun için de belirteceğimiz bu hususları takip ederek daha da az sürede yerine getirebilirsiniz.

YouTube Para Kazanma Yöntemleri

YouTube 4000 Saat İzlenme ve 1000 Abone Barajı Nedir?

4000 saat ve 1000 abone Barajını aşmayan bireyler YouTube para kazanma kanalını kullanamazlar. Bu anlamda bu iki şartı yerine getirmenin aslında daha basit yolları vardır. Bunları kısaca anlatalım:
[tie_list type=”thumbup”]

  • Facebook ya da WhatsApp kanallarında birçok abone ve izlenme grupları bulunur. Burada günde birkaç gönderi paylaşarak karşılıklı abone ve izlenmelerde bulunabilir. Bu sayede YouTube’da aktifliğinizi arttırabilirsiniz.
  • İnternet ortamında cüzi fiyatlarda orijinal abone ve izlenmeler satın alabilirsiniz.
  • Son olarak birden fazla YouTube kanalı açarak ana hesabınıza yönlendirme yapabilir veya başka YouTube kanalları ile anlaşabilirsiniz. Bu yöntemler ile izlenme ve abone sayılarınızı günde ortalama 1 saat izlenme veyahut 30 – 100 abone olarak arttırma şansınız olabilir.

[/tie_list]

YouTube Para Kazanmak

YouTube gerçekten de emek isteyen bir mecradır. Lakin yapacağınız bu emekler birer yatırımdır. İleride para kazanabileceğiniz bir kanalın olması başlı başına bir motive kaynağıdır. Örnek olarak, birçok YouTuber geçimini bu kanallar yolu ile gerçekleştirmektedir. Onlar da aynı sizler gibi sabır ve uğraşla bir yere gelebildiler. Sizler de YouTube para kazanma yöntemini aktif edebilmek için yukarıda belirttiğimiz hususları sabırla uygulayarak başarabilirsiniz. Bu anlamda İleride YouTube’dan yüklü miktarda para kazanma olasılığınız da daha yüksek yüzdeye sahip olabilir.

Ayrıca YouTube abone arttırma taktikleri adlı yazımıza göz atarak, abone sayınızı nasıl arttırabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

4/5 - (12 Oy)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir