Instagram Beğeni ve Takipçi Artırma Yöntemleri

Instagram Beğeni ve Takipçi Arttırma Yöntemleri

Instagram beğeni ve takipçi arttırma yöntemleri günümüzde en çok aratılan konu olarak karşımıza çıkıyor. Bizde konuyu iyice derledik topladık ve size sunmaya karar verdik. Eğer sizin de kendinize ait bir Instagram hesabınız varsa takipçi ve beğeni sayılarınızın fazla olmasının ne kadar ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu yüzden Instagram hesaplarınızı büyütmek için ihtiyacınız olan tüm taktikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Instagram’da Beğeni ve Takipçi Neye Yarar?

Beğeni ve takipçinin ön planda olduğu Instagram milyonlarca insan tarafından kullanılan önde gelen sosyal medya platformlarından biri. Bu platformda insanlar sürekli bir etkileşim halinde. Kimileri açtığı sayfaları bir çeşit pazar olarak kullanırken yani ürünlerini bu sayfa üzerinden satabilirken kimileri insanları eğlendirmek, kimileri ise insanların gündemden kopmaması için dünyada olan biteni paylaşmak için kullanıyor. Tabii bununla sınırlı değil ancak hepsini sıralamak mümkün değil. Anlayacağınız üzere bu platform üzerinden dünyaya açılmanız kolaylaşıyor.

Peki hesabınız daha fazla beğeniye, daha fazla takipçiye sahip olursa bunun size getirisi ne olur? Bildiğiniz üzere insanların sizleri takip etmesi için en önemli unsurlardan birisi de hesabınızın takipçi sayısı. Bu sayıyı yüksek gören insanlar, bunun bir sebebi olmalı düşüncesiyle takip etmeye başlıyorlar.

instagram takipçi ve beğeni arttırma taktikleri

Diğer bir yandan ne kadar çok takipçiniz varsa o kadar fazla insana ulaşabiliyorsunuz. Sayfanıza reklamlar, sponsorluklar alabilirsiniz. Bu durumda da beğeni sayınız devreye giriyor ve sayfanızdaki aktif kitleyi belli ediyor diyebiliriz. Alınacak reklam ve sponsorluklarda güven ortamı adına bu da oldukça önemli bir unsur.

Instagram Beğeni ve Takipçi Arttırma Taktikleri

Takipçi ve beğeni arttırmanın o kadar öneminden bahsettik, gelin nasıl Instagram’da beğeni ve takipçi sayımızı nasıl arttırabiliriz? ve taktikleri nelerdir öğrenelim. Bunun için uygulamanız gereken başlıca takipçi ve beğeni arttırma yollarını aşağıda bulabilirsiniz. Lütfen dikkatli okuyun ve uygulayın. Instagram takipçi ve beğeni arttırma yöntemlerinin garanti olduğunu %100’dür. İşe yaramazsa bize ulaşın, biz size 1 ay boyunca sponsor olalım.

Farklı Instagram Sayfalarıyla Sürekli İletişiminiz Olsun

Sayfanızın daha çok takipçiye sahip olması için öncelikle tanınmanız gerekiyor diyebiliriz. Aynı gerçek hayatta olduğu gibi ne kadar çevreniz olursa o kadar fırsatla karşılaşırsınız. Bunu neden Instagram’a uyarlamayalım? Sizinle aynı konseptteki hesaplarla iletişim kurarak, hatta belki birlikte çalışarak sayfanızın daha büyük kitlelerce tanınmasınız sağlayabilirsiniz. Onlar sizin gönderilerinizi paylaşıp, sizi etiketleyebilir. Siz onların gönderilerini paylaşıp onları etiketleyebilirsiniz. Böylelikle hesaplar arası takipçi geçişi sağlarsınız.

Profilinize Uygun Takip Listeleri Oluşturun

Instagram Hashtag Kullanın, Ancak Doğru Bir Şekilde

Instagram’de Hashtag’ler paylaşımlarınızı daha çok kişiye ulaştırmanıza olanak tanır. Bu sayede sayfanıza beğeni ve takipçi çekebilirsiniz. Sayfanızı, konseptinizi yansıtacak etiketlerin sayfanız üzerinde fazlasıyla olumlu etkileri olmaktadır. Bu tip etiketleri sık sık kullanmaya çalışın. Popüler etiketlere yoğunlaşarak sayfanıza daha çok insan çekebilirsiniz ancak bunu yaparken bu popüler etiketlerin sayfanızla ilgili olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Profilinize Uygun Takip Listeleri Oluşturun

Instagram sayfanızın konsepti neyse o konsepti kullanan sayfaları takip etmeye çalışın. Böylece takip listenizdeki hesaplar belirli bir konu üzerine yoğunlaşmış olacak. Bunu yapmamızın sebebi “Önerilenler” kategorisinde bulunabilmek. Bizim yaptığımızı başka sayfalar da yapacak ve böylece bizim hesabımız “Önerilenler” sekmesinde gözükebilecek. Bu sayede de sayfamıza daha fazla takipçi, dolayısıyla beğeni çekmiş olacağız. Görüyorsunuz değil mi, Instagram’da keşfete düşmenin yöntemini yavaş yavaş kavramaya başladınız.

Hesabınızı Güncel Tutun, Trendleri Takip Edin

Instagram beğeni ve takipçi arttırmanın bir diğer yolu da trendleri takip etmektir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta hızlı olmaktır. Gündemdeki konuyu hızlı bir şekilde ve tabii ki sayfa konseptinizle harmanlayarak takipçilerinizle buluşturmalısınız. Bunu yapmadan önce paylaşacağınız olayın/haberin doğruluğundan emin olmalı, hassas içerikli konulardan uzak durmaya çalışmalısınız.

Ayrıca gönderinizin üzerinde sayfanızın kullanıcı adını bulundurmanız halinde, gönderiniz geniş kitlelere yayılırken eş zamanlı olarak kullanıcı adınız da yayılacak ve sayfanızın tanınırlığı artacak. Böylece takipçi sayınızda artış yaşanacaktır.

Hesabınızı Güncel Tutun

Takipçilerinizle İletişimde Kalmaya Çalışın

Sayfaların en büyük sorunlarından birisi de sürekli yeni takipçi arayışında olduklarından halihazırda bulunan takipçilerine yeteri kadar önem vermemeleridir. Bu da takipçi sayısının azalmasına sebep olabilmekte. Sayfanıza gelen takipçi sayısı takibi bırakan takipçi sayısından az ise bu, sayfanızın zarar ettiğini gösterir. Bunun önüne geçmek için günlük story paylaşımları yapmaya önem vermeli, gönderilerinize yapılan yorumlara elinizden geldiğince yanıt vermeye çalışmalı, attığınız hikayelerde sorduğunuz sorularla içeriklere yön vermede söz sahibi olmalarını sağlamalısınız. Bu sayede takipçileriniz tarafından benimsenen bir sayfa olabilirsiniz.

Gönderi Zamanlamanıza Dikkat Edin

Yapılan araştırmalara göre bir gönderiye erişimin en yüksek olduğu saatler 11.30–13.30 ve 17.00-22.00 saatleri arasıdır. İlk saat öğle arası, insanların sosyal medyayı stresten uzaklaşmak için kullandığı, diğeri ise iş-okul çıkış saati. İnsanların sorumluluklarından kurtulduğu ve artık rahatlayabileceği saatlerdir. Bu saatler arasında paylaşım yaparak gönderilerinizin daha çok kişi tarafından görülmesini sağlayabilir, böylece daha fazla beğeni alabilir ve takipçi çekebilirsiniz.

Gönderi Zamanlamanıza Dikkat Edin

Yukarıda yazan yöntemleri uygulayarak Instagram beğeni ve takipçi sayısını arttırma yolunda önemli bir avantaj elde edebilirsiniz. Bu da sayfanızın büyüme sürecini oldukça hızlandıracaktır. Ayrıca, hesabınız doğal yöntemlerle ve algoritma uyumlu şekilde büyümesini istiyorsanız, Instagram takipçi ve beğeni satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hesabın büyümesi için organik bir destek sağla. Biliyorsunuz ki Instagram reklam yayınlamak ne kadar yararlıysa, bu tarz destekler almakta oldukça yararlı olabilir

3.9/5 - (10 Oy)

Similar Posts

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir