instagram butik hesabı nasıl büyütülür

Instagram Butik Hesabı Nasıl Büyütülür?

Instagram butik hesabı büyütmenin ve geliştirmenin tüm yollarını detaylarını merak mı ediyorsunuz? Son yıllarda Instagram hesaplarında satış işlemleri yapan kişilerin ve firmaların artmasıyla birlikte Instagram butik hesabı nasıl büyütülür? sorusu en çok sorulan sorular arasında yer almaya başladı. Bu sorunun cevabını vermek kolay fakat uygulamak zordur. Bu yüzden yazımızdaki maddeleri okuyarak uygulamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Instagram Butik Hesabı Büyütme Yöntemleri

Bildiğiniz üzere Instagram butik hesaplarını büyütmek mizah, şarkı, söz sayfalarına göre daha zordur çünkü amacınız direkt olarak müşteriye ürün satmaktır. Bu yüzden herkesin gördüğü ve erişeceği butik hesaplardan daha farklı satış stratejisi geliştirmeniz satışlarınızı arttıracaktır. Örneğin, ürününüze ve paylaşımlarınıza mizah katmanız, şarkı sözü eklemeniz insanları mutlu edecektir. Instagram ürün paylaşımlarınıza küçük dokunuşlar yapmalısınız. Bu tarz eğlenceli işlere girmek istemiyorsanız eğer, yine aynı şekilde görüntü kalitesine önem vermeli, kurumsal imaj çizmeli ve insanların gözünde güvenilir bir butik marka algısı yaratmalısınız.

Kurumsal Bir Hesap Oluşturmak

Kurumsal Bir Hesap Oluşturmak

Kurumsal bir hesap oluşturmak kullanıcılar tarafından en çok dikkat edilen konuların başında gelmektedir. Kurumsal butik hesabı oluşturmak için yapılması gerekenler şunlardır:
[tie_list type=”starlist”]

  • Kurumsal logo oluşturma
  • Kurumsal bir profil fotoğrafı oluşturma
  • Kullanıcıların erişebileceği bir web sitesi
  • Farklı sosyal medya kanallarında marka hesapları açma
  • Butik hesaptan yapılan paylaşımların belirli bir standartta olması
  • Satışı yapılan ürünlerin paketlerinde marka logosunun olması
  • Canlı müşteri desteği verilmesi
  • Büyük e-ticaret siteleri üzerinden satış yapmak.

[/tie_list]

Kurumsal Paylaşım Yapmak

Instagram butik hesaplarda paylaşım yapmak, en önemli konulardan bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kurumsal görünümle yapılan paylaşımlar, kullanıcılar tarafından beğenilecek ve hesaba yönelik düşüncelerin daha olumlu olmasını sağlayacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu moda alanında hizmet veriyor iseniz dergi çekimleri gibi değil, daha kullanıcıların dikkatini çekecek paylaşımlar yapmak daha uygun olacaktır. Çünkü kullanıcıların ürün veya hizmetlerinizi satın almasını sağlayacak çekimler dışında paylaşımlar hesabın beğeni oranını azaltacak ve etkileşimde düşüşe neden olabilecektir.

Rakip Analizi Yapmak

Kendi markanıza rakip olarak gördüğünüz firmaların takibini ve analizini yapmak en doğru yöntemlerden bir tanesidir. Kullanıcı kitlelerinin nasıl hareket ettiğini ve ne tür durumları benimsediklerini görmek için rakiplerin analizi yapılmalıdır. Butik hesap rakip analizi ile kendi hesabınızın yanlışlarını ve doğrularını görebilirsiniz. Böylece kendi marka kimliğinizi oluşturarak diğer rakip firmalardan farklılaşabilirsiniz.

Beğeni Sayısını Arttırmak

Takipçi Kazanmak

Instagram butik hesaplarda takipçi kazanmak en temel Instagram hesap büyütme konularından biridir. Bu sebeple yapılması gereken belirli bir strateji izlemek gerekmektedir. Örneğin, sizin müşteriniz olabilecek insanları takip etmek veya diğer fazla takipçiye sahip fenomen hesaplardan destek almak veya reklam vermek oldukça önemlidir. Bunların yanında sektörünüz ile alakalı hem global hem de çok kullanılan etiketler kullanmak takipçi kazanmak için oldukça önemlidir. Ne kadar çok takipçi olursa, satışlarınız o kadar artacağı bilincinde olmakta yarar vardır. Sitemiz üzerinden Instagram takipçi satın al işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Beğeni Sayısını Arttırmak

Beğeni sayısını arttırmak, sosyal mecrada keşfet bölümünde görülmeyi sağlamaktadır. Bu nedenle gönderilerinizde beğeni sayısını arttıracak stratejiler izlemelisiniz. Örneğin, sizin markanız gibi Instagram sayfalarının gönderilerini beğenerek kendi hesabınızın gönderilerine beğeni çekebilirsiniz. Bu sayede sayfanız daha fazla kişiye ulaşma imkanı bulacaktır.

Sosyal Medya Hesapları Kullanmak

Instagram butik hesaplarının diğer sosyal medya mecralarında hesaplarının olması ve Instagram’a yönlendirilmesi oldukça önemlidir. Özellikle videolu anlatımlar çok daha fazla kullanıcının sayfanızı görmesine vesile olacaktır. Özellikle çok kullanılan etiketlerde paylaşım yapılması sayfanın adının duyurulmasını sağlayacaktır.

Paylaşılan gönderilerin özellikle hepsinin aynı ebatlarda olması ve belirli bir tema üzerinde olması da kullanıcıların dikkatini oldukça fazla çekecektir. Bu nedenle profesyonel çekimler ve düzenlemelere dikkat etmekte yarar vardır. Ayrıca, paylaşımların yazı kısmına SEO yani ürünle ilgili anahtar kelimeleri içeren açıklamaya dayalı yazılar yazmanız, zaman ilerledikçe gönderi değerinizi arttıracaktır.

Sosyal Medya Hesapları Kullanmak

Gönderilen Ürünlerin Paketlenmesi

Butik hesabınızdan satın alınan ürünlerin paketlenmesi de oldukça önemli bir konudur. Çünkü kurumsal bir görüntü olması kullanıcıların daha fazla ilgilisini çekmektedir. Özellikle paketlemede logolu paketlerin kullanılması oldukça dikkat çekmektedir. Kargo paketlerinin üzerinde hesaba ait bir logonun olması sizden alışveriş yapan kişilerin güvenini kazanırken, markanızın diğer insanlara tavsiye edilme ihtimalini de arttırmaktadır.

Profesyonel bir logo içeren paketler müşterilerin güvenini arttırmakta ve yüzlerinde ufak tebessüm bırakabilir. Bu konuda profesyonel kişiler ile çalışmak gerekiyorsa bundan da kaçınmamak gerekmektedir.

Canlı Destek Vermek

Özellikle kullanıcılar karşılarında bir muhatap bulmak isterler. Bu nedenle canlı destek vermek ya da istenildiğinde ulaşılmak önemli durumlardan biridir. Ayrıca kurumsal bir dil kullanılması da oldukça önemlidir.

WhatsApp ve benzeri mecralarda 7 gün 24 saat canlı destek vermek kullanıcılar için güvenli alışveriş konularından bir tanesi olarak göze çarpmaktadır. Bu nedenle gerektiğinde telefonla canlı destek vermek bile düşünülebilir. Hatta müşterilere verilen cevaplar mümkün olduğunca kurumsal firmalar gibi olur ise daha yararlı olacaktır.

Büyük E-Ticaret Sitelerinde Ürün Satmak

Instagram butik hesap abone arttırmak için yapılması gereken konulardan bir tanesi de e-ticaret sitelerinde var olmaktır. Kullanıcıya özellikle güven konusunda tatmin edici bir durum olmaktadır. Çünkü parasının güvenli olduğunu bilmek her kullanıcı için oldukça önemlidir. Bu nedenle milyonların olduğu bir platformda hatta birden fazla platformda olmak kullanıcılar için oldukça önemlidir.

4/5 - (2 Oy)

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir