Instagram Hizmetleri

Instagram Butik Hesabı Nasıl Büyütülür?

Instagram butik hesabı büyütmenin ve geliştirmenin tüm yollarını detaylarıyla açıklıyoruz. Son yıllarda Instagram hesaplarında satış yapan kişilerin ve firmaların artmasıyla birlikte Instagram butik hesabı nasıl büyütülür? sorusu en çok sorulan sorular arasında yer almaya başladı. Bu sorunun cevabını vermek kolay, uygulamak zordur. Bu yüzden tekrar tekrar okuyarak uygulamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Instagram Butik Hesabı Büyütme Yöntemleri

Bildiğiniz üzere instagram butik hesaplarını büyütmek mizah, şarkı, söz sayfalarına göre daha zordur, çünkü amacımız müşteriye ürün satmaktır. Bu yüzden herkesin gördüğü ve erişeceği butik hesaplardan daha farklı satış stratejisi geliştirmeniz satışlarınızı arttıracaktır. Örneğin, ürününüze ve paylaşımlarınıza mizah katmanız, şarkı sözü eklemeniz insanları mutlu edecektir. Küçük dokunuşlar yapmalısınız. Bu tarz eğlenceli işlere girmek istemiyorsanız eğer, yine aynı şekilde görüntü kalitesine önem vermeli, kurumsal imaj çizmeli, insanların gözünde güvenilir marka algısı yaratmalısınız.

Kurumsal Bir Hesap Oluşturmak

Kurumsal Bir Hesap Oluşturmak

Kurumsal bir hesap oluşturmak kullanıcılar tarafından en çok dikkat edilen konuların başında gelmektedir. Kurumsal butik hesabı oluşturmak için yapılması gerekenler şunlardır.

  • Kurumsal logo oluşturma
  • Kurumsal bir profil fotoğrafı oluşturma
  • Kullanıcıların erişebileceği bir web sitesi
  • Sosyal medya kanalları hesapları açma
  • Butik hesaptan yapılan paylaşımların belirli bir standartta olması
  • Satışı yapılan ürünlerin paketlerinde marka logosunun olması
  • Canlı destek verilmesi
  • E-Ticaret siteleri üzerinden satış yapmak

Kurumsal Paylaşım Yapmak

Instagram butik hesaplarda paylaşım yapmak, en önemli konulardan bir diğeridir. Özellikle kurumsal firmalar gibi yapılan paylaşımlar, kullanıcılar tarafından beğenilecek ve hesaba yönelik düşüncelerin daha olumlu olmasını sağlayacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu moda alanında hizmet veriyor iseniz dergi çekimleri gibi değil, daha kullanıcıların dikkatini çekecek paylaşımlar yapmak daha uygun olacaktır. Çünkü kullanıcıların almasını sağlayacak çekimler dışında paylaşımlar hesabın beğeni oranını azaltacak ve etkileşimde düşüşe neden olacaktır.

Rakip Analizi Yapmak

Sizin gibi firmaların takibini ve analizini yapmak en doğru yöntemlerden bir tanesidir. Kullanıcı kitlelerinin nasıl hareket ettiğini ve ne tür durumları benimsediklerini görmek için rakiplerin analizi yapılmalıdır. Butik hesap rakip analizi ile kendi hesabınızın yanlışlarını ve doğrularını görebilirsiniz. Böylece kendi mark kimliğinizi oluşturabilirsiniz.

Beğeni Sayısını Arttırmak

Takipçi Kazanmak

Instagram butik hesaplarda takipçi kazanmak en temel büyütme konularından biridir. Bu sebeple yapılması gereken belirli bir strateji izlemek gerekmektedir. Örneğin sizin müşteriniz olabilecek insanları takip etmek veya diğer fazla aboneli kanallardan destek almak veya reklam vermek oldukça önemlidir. Bunların yanında alanınızda bulunan global ve çok kullanılan etiketler kullanmak takipçi kazanmak için oldukça önemlidir. Ne kadar çok takipçi olursa satışların o kadar artacağı bilincinde olmak da yarar vardır. Sitemiz üzerinden Instagram takipçi satın al işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Beğeni Sayısını Arttırmak

Beğeni sayısını arttırmak, sosyal mecrada keşfet bölümünde görülmeyi sağlamaktadır. Bu nedenle gönderilerinizde beğeni sayısını arttıracak stratejiler izlemelisiniz. Örneğin sizin gibi sayfaların gönderilerini beğenerek sizlerin de gönderilerinizin beğenilmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede sayfanız daha fazla kişiye ulaşma imkanı bulacaktır.

Sosyal Medya Hesapları Kullanmak

Instagram butik hesaplarının diğer sosyal medya mecralarında hesaplarının olması ve Instagram’a yönlendirmesi oldukça önemlidir. Özellikle videolu anlatımlar çok daha fazla kullanıcının sayfanızı görmesine vesile olacaktır. Özellikle çok kullanılan etiketlerde paylaşım yapılması sayfanın adının duyurulmasını sağlayacaktır.

Paylaşılan gönderilerin özellikle hepsinin aynı ebatlarda olması ve belirli bir tema üzerinde olması da kullanıcıların dikkatini oldukça fazla çekecektir. Bu nedenle profesyonel çekimler ve düzenlemelere dikkat etmekte yarar vardır. Ayrıca, paylaşımların yazı kısmına SEO yani ürünle ilgili anahtar kelimeleri içerici yazılar yazmanız, zaman ilerledikçe gönderi değerinizi arttıracaktır.

Sosyal Medya Hesapları Kullanmak

Gönderilen Ürünlerin Paketlenmesi

Butik hesabınızdan satın alınan ürünlerin paketlenmesi de oldukça önemli bir konudur. Çünkü kurumsal bir hava olması kullanıcıların daha fazla ilgilisini çekmektedir. Özellikle paketlemede logolu paketlerin kullanılması oldukça dikkat çekmektedir. Kargo paketlerinin üzerinde hesaba ait bir logonun olması sizden alışveriş yapan kişilerin güvenini kazanırken, tavsiye edilme ihtimalini de arttırmaktadır.

Profesyonel bir logo ile tasarlanan paketler müşterilerin güvenini arttırmakta ve yüzlerinde bir tebessüm bırakmaktadır. Bu konuda profesyonel kişiler ile çalışmak gerekiyorsa bundan da kaçınmamak gerekmektedir.

Canlı Destek Vermek

Özellikle kullanıcılar karşılarında bir muhatap bulmak isterler. Bu nedenle canlı destek vermek ya da istenildiğinde ulaşılmak önemli durumlardan biridir. Ayrıca kurumsal bir dil kullanılması da oldukça önemlidir.

WhatsApp ve benzeri mecralarda 7 gün 24 saat canlı destek vermek kullanıcılar için güvenli alışveriş konularından bir tanesi olarak göze çarpmaktadır. Bu nedenle gerektiğinde telefonla canlı destek vermek bile düşünülebilir. Hatta verilen cevaplar mümkün olduğunca kurumsal firmalar gibi olur ise daha yararlı olacaktır.

E-Ticaret Sitelerinde Ürün Satmak

Instagram butik hesap abone arttırmak için yapılması gereken konulardan bir tanesi de e-ticaret sitelerinde var olmaktır. Kullanıcıya özellikle güven konusunda tatmin edici bir durum olmaktadır. Çünkü parasının güvenli olduğunu bilmek her kullanıcı için oldukça önemlidir. Bu nedenle milyonların olduğu bir platformda hatta birden fazla platformda olmak kullanıcılar için oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu