Instagramda Takibi Bırakanlar Nasıl Anlaşılır?

Instagram’da Takibi Bırakanlar Nasıl Anlaşılır?

Instagram’da takibi bırakanlar nasıl anlaşılır, bu konuyu gerçekten herkes merak eder. Instagramı günümüzde milyonlarca kişi kullanıyor ve her gün yeni birilerini takip ediyorlar. Instagram uygulamasını aktif şekilde kullanan insanlar, yani uygulamaya neredeyse tamamen hakim olanlar bu uygulamada takipçinin ne kadar önemli olduğunu bilir. Sizde Instagram’da hesabınızı takipten çıkan insanları kolayca öğrenin ve onlarla etkileşiminizi hemen kesin.

Takipçinin Önemi ve Takipçi Takıntısı

Çoğu insan Instagram’da gün boyunca saatlerini geçiriyor; Instagram beğeni ve takipçi sayılarını nasıl artırabileceği hakkında çeşitli yollar üretiyor. Eğer siz de bir Instagram kullanıcısıysanız dediklerimizi gayet iyi anlayabilirsiniz.

Instagram’da takipçi sayısı insanların profilinize bakış açısını değiştirebiliyor. Yüksek takipçiye sahip olmak, popülerlik skalasında sizi üst sıraya taşıyor. Bu yüzden çoğu sayfa ilk zamanlarında yüksek takipçili hesaplardan belirli bir ücret karşılığında reklam satın alarak takipçi sayısını artırmayı istiyor. Tabi bunun yanında bir de “bot” kavramıyla karşılaşıyoruz. Sayfalar takipçi sayısını yüksek göstermek için bot takipçi satın alma yöntemine başvurabiliyor. Buna karşın, “bot basma” yöntemi aslında hesabı sahte takipçilerle doldurmaya yarıyor.

Yukarıda yazanlardan anlayacağınız üzere takipçi sayısını artırmak oldukça önemli. Fakat bir bu kadar önemli olan diğer şey ise halihazırda bulunan takipçilerinizi elinizde tutabilmektir. Instagram bu konuda diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak, Instagram takibi bırakan takipçileri görmenize izin vermiyor. Bu yüzden insanlar mecburen farklı yöntemlere başvurmak durumunda kalıyor.

Instagram'da Takibi Bırakanlar

Instagram Takipçi Takip Etme Uygulamaları

Instagram’da takibi bırakanlar için herkesin aklına gelecek ilk yol 3. parti uygulamalardan yararlanmak olabilir. Bu uygulamalar; Instagram’da takibi bırakanları, sizi engelleyenleri, profilinize bakanları, son hikaye izleyenleri, son gönderinize bakanları görmeniz için çeşitli araçlar sunuyor. Bu uygulamaları indirmek genelde ücretsiz oluyor fakat yüklediğinizde her özelliğe erişim sağlayamıyorsunuz.

Bu uygulamaların kilitli özelliklerden yararlanabilmek için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca, bu uygulamaların tamamına kullanıcı adı ve şifrenizi vermeniz gerekiyor. Bu yüzden bu uygulamalardan herhangi birini kullanacaksanız risk almanız gerekiyor. Aşağıda Instagram’da takibi bırakanları görmenizi sağlayacak ve ücretsiz olan bazı uygulamaları derledik.

FollowMeter

Bu uygulama sayesinde kendi hesabınız hakkında birçok veriye ulaşabiliyorsunuz. Takibi bırakanları görebilmeniz bunlardan sadece bir tanesidir. Android ve iOS işletim sistemlerinde bulabildiğiniz bu uygulamayı kullanabilmek için Instagram hesabınızı açık bulundurmanız gerekmekte. Ardından menüye girerek uygulamanın birçok özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. FollowMeter uygulaması genelde 18-25 yaş arası çok takipçi sayısı olmayan insanlar tarafından kullanılmaktadır.

Instafly

InstaFly fenomen, yüksek takipçili, mavi tikli hesaplar tarafından kullanılmaktadır. InstaFly tamamen paralı bir uygulamadır. Bu yüzden ödemeyi yaparak bu uygulamayı kullanmaya başlarsanız, hesaplarınızı daha iyi analiz edebilirsiniz. CCK Medya olarak InstaFly hesap satışı yapmaktayız. Bu uygulamayı satın almak için https://www.cckmedya.com/iletisim/ adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İçlerinde en güvenli bulduğumuz uygulama budur.

Uygulama Önerileri

Followers Tracker Pro

Followers Tracker Pro, ücretli Instagram hesap analiz hizmet sunan bir uygulamadır. Fakat bu sizin yine de birçok hizmetten yararlanabilmenize engel değildir. Bir önceki uygulamadan farklı olarak bu uygulama yalnızca iOS işletim sistemine sahip cihazlarda bulunmaktadır. Bu uygulama çok hızlı olmasıyla meşhurdur ve insanlar diğer uygulamalar gibi yavaş olmadığı için daha çok bu uygulamayı tercih etmektedir. Dijital dünyanın bu kadar hızlı değiştiği bir dünyada zaman herkes için önemlidir.

Follow Cop

Follow Cop, Instagram hesabınız hakkında birçok bilgiye ulaşabileceğiniz oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulama yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlar tarafından kullanılabiliyor. Düzenli kullanmanız halinde hesabınızı takip etmeyi kimlerin bıraktığını görmenize olanak sağlıyor. Ayrıca diğer uygulamalardan farklı olarak sizi takip etmeyenleri göstermenin yanında, hesabınızı takip etmekte olan sahte kullanıcıları tespit etmenizi de sağlıyor. Bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcılar bu uygulamayı tercih edebilir.

Reports Pro

iOS işletim sistemine sahip bir cihazınız varsa bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. Bu uygulama profilinizi takip etmeyi bırakanları, sizin takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen hesapları görmenize olanak sağlıyor. Bunun yanında video izleme yoluyla profilinize bakan kişilerin kilidi kalkıyor ve bu özelliğe de erişim sağlayabiliyorsunuz. Tabii, diğer uygulamalar gibi bu uygulamanın da belli bir ücret karşılığında erişim sağlanabilen tarafları var. Instagram hesabınız hakkında bilgi edinmek isteyenler için güzel bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

Instagramda Takibi Bırakanlar Listesi

Takibi Bırakanları Görme Uygulamaları Ne Kadar Güvenlidir?

Yukarıda hesabınızı takip etmeyi bırakan kişileri görmenize yarayacak bazı mobil uygulamalardan bahsettik. Ancak bu uygulamalar ne kadar güvenli? Şahsen kişisel hesabımda bu uygulamalardan birini kullanıyorum, fakat yine de pek güven duymuyorum. Risk tamamen bana ait, bu yüzden uygulama adını paylaşmayacağım. Sizde eğer bu tarz bir uygulama kullanmak istiyorsanız, kendi kendinize karar vermeniz en iyisi olacaktır.

Bahsettiğimiz uygulamalara giriş işlemini Instagram hesabınız ile sağlıyorsunuz. Uygulama sizden Instagram hesabınızın kullanıcı adı ile birlikte parolasını da talep ediyor. Kısacası bütün hesap bilgilerinizi bu uygulamalara vermiş oluyorsunuz. Burada yaşanabilecek güvensizlik ortamı nedeniyle Instagram bu uygulamalara zamanla veri iletimini kesiyor. Şifrelerinizi girdiğiniz için hesabınızın güvende olmadığını söyleyebiliriz. Bu işlevdeki uygulamaları kullanıp kullanmamak ve tüm sorumluluk kullanan kişiye aittir.

Instagramda Takibi Bırakanlar Listesini Anlamak

“Peki nasıl ücret ödemeden güvenli bir şekilde bu bilgilere ulaşabiliriz?” dediğinizi tahmin ediyoruz. Bunun cevabı çok basit ama bir yandan uygulaması bir o kadar zor. Tek diyebileceğimiz bu yöntemin güvenli olduğudur. Bu yöntemi uygulamak için Instagram profilinizden takipçilerinizle takip ettikleriniz arasında bir çeşit manuel not tutmanız gerekiyor. Yani, takip ettiğiniz kişinin profiline girip, sizi takip edip etmediğine bakmalısınız. Belirli zaman aralıklarıyla bu yöntemi uygulayarak hesabınızı takipten çıkanları görmeniz mümkündür. Bu yöntemin oldukça uzun ve zor olduğunuz biliyoruz fakat bu işi yapmanın en güvenli yolu da ne yazık ki bu yöntemdir.

4.5/5 - (16 Oy)

Similar Posts

6 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir