YouTube Hizmetleri

YouTube Para Kazanma Sırları ve Taktikleri

YouTube’tan para kazanmanın bir çok yöntemi vardır. Youtube para kazanma sırları ve taktikleri ise en paha biçilmez para kazanma yöntemidir. Öyle ki birçok mecrada internetten nasıl para kazanılır sorusu büyük çoğunlukta sorulmaktadır. Online mecrada veyahut sosyal medyalarda para kazanmak düşündüğünüzden basit olabilir. Yalnızca bunun için biraz emek ve de biraz sabır gereklidir. Nitekim bu alanda YouTube Para Kazanma en çok başvurulan husustur. Sizler de YouTube’dan nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız, yazımızda bu sorusunun taktikler ile beraber cevaplarını bulabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanmayı Aktive Etmek için Neler Lazım?

YouTube bizler açısından günümüzün çoğunu bu mecrada geçirdiğimiz bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Burada tıklanma ve gösterim bazlı kazançlar etkili oluyor. Ancak, YouTube’da kanal açan biri için para kazanma butonu aktif edilmez. Nitekim bunun iki tane şartı bulunur.

  • En az 4000 saat izlenme
  • 1000 aboneye sahip olma

Gibi ciddi şartlar bulunur. Lakin bir husus daha vardır. Bu da kanalın en az 2 iki ay içerisinde aktif olabilmesidir. Öyle ki YouTube para kazanmak isteyen bireyin biraz sabırlı ve dolayısıyla kanalında aktif bir şekilde çalışması gerekir. Bunun için de sizler için deneyimlerimiz ile beraber birkaç husustan bahsetmek isteriz. Belirteceğimiz bu kaideleri ile YouTube’da hem daha çok para kazanabilir hem de izlenme sayınızı daha çok arttırabilirsiniz.

YouTube Para Kazanma

Youtube’dan Nasıl Daha Hızlı Para Kazanılır?

YouTube, temel ilke olarak üyelerinin özgün ve anlaşılır içerikler üretmesini istemektedir. Bu anlamda YouTube kullanıcısı hem daha çok para kazanır hem de kanalının daha az sürede büyümesi sağlanır. Dilerseniz YouTube para kazanma sırlarını sizler ile paylaşalım.

  • Öncelikle YouTube kanalınızın daha öne çıkılır olması için başta da belirttiğimiz gibi özgün videolar çekmelisiniz. Burada sadece özgürlük de yetmez. Aynı zamanda çektiğiniz videonun görüntü kalitesi ve video kapak fotoğrafı ilgi çekici olmalıdır. Bu şekilde hem daha fazla izlenmeye hem de doğru orantılı bir şekilde daha çok üyeye sahip olarak kazancınızı arttırabilirsiniz.
  • İkinci bir husus da gündemin yoğunluğuna göre video çekmenizdir. Örneğin futbolun yoğunlukta olduğu ülkemizde derbi maç haftasında derbi ile ilgili dikkat çekici yönleri ele alarak bir video yayınlarsanız yüzde seksen bu gündem olacaktır ve YouTube ’da her kullanıcının ana sayfa akışına düşecektir.
  • Google Adsense başvurunuzu kanalınızı açtığınız ilk iki ay yapmayın. Zaten konumuzun başında da belirttiğimiz gibi YouTube kazançları, Adsense üzerinden yapılır. Dolayısıyla da kazançlar reklamlar üzerinden elde edilir.
  • Sadece Adsense bağlı kalmayın. Kanalınız eğer aktif ve izlenme sayısı iyiyse, reklam verebileceğiniz uygulamalara ya da sitelere başvurun. Bu başvurular oldukça ciddi olmalı. Nitekim bunda başarılı olunursa kanalınız Adsense reklamlarının yanı sıra başka reklamlar da yayınlar. Bu şekilde kazancınız ikiye katlanır. Tabii ki sık sık reklamlar yayınlayarak izleyicilerinizi sıkmamak kaidesiyle…
Belirtilen bu hususlarda YouTube Para Kazanma oranları daha da çok arttırabilir. Lakin belirttiğimiz gibi 4000 saat izlenme ve 1000 abone olmadan para kazanmanız aktif edilmez. Bunun için kanal açarken bu iki hususu nasıl başarabiliriz sorusu da önemlidir. Bunun için de belirteceğimiz bu hususları takip ederek daha da az sürede yerine getirebilirsiniz.

YouTube Para Kazanma Yöntemleri

YouTube 4000 Saat İzlenme ve 1000 Abone Barajı Nedir?

4000 saat ve 1000 abone Barajını aşmayan bireyler YouTube para kazanma kanalını kullanamazlar. Bu anlamda bu iki şartı yerine getirmenin aslında daha basit yolları vardır. Bunları kısaca anlatalım;

  • Facebook ya da WhatsApp kanallarında birçok Abone ve İzlenme grupları bulunur. Burada günde birkaç gönderi paylaşarak karşılıklı abone ve izlenmelerde bulunabilir ve bu sayede YouTube’da aktifliğinizi arttırabilirsiniz.
  • internet ortamında cüzi fiyatlarda orijinal abone ve izlenmeler satın alabilirsiniz. Nitekim ortalama olarak 4000 saat izlenme ve 1000 abone sayısı güncel olarak 100 TL ila 1000 TL arasında bir fiyata tabidir. YouTube Hizmetleri adresinden tam fiyatları görebilirsiniz.
  • Son olarak birden fazla YouTube kanalı açarak başka YouTube kanalları ile anlaşıp izlenme ve abonelerinizi günde ortalama 1 saat izlenme veyahut 30 – 100 abone arttırabilirsiniz.

YouTube Para Kazanmak

YouTube gerçekten de emek isteyen bir mecra. Lakin bu emekler birer yatırımdır. İleride para kazanabileceğiniz bir kanalın olması başlı başına bir motive kaynağı. Örnek olarak YouTuber’lar geçimini bu kanallar yolu ile gerçekleştirmektedir. Onlar da aynı sizler gibi sabır ve uğraşla bir yer gelebildiler. Sizler de YouTube Para Kazanma aracını aktif edebilmek için yukarıda belirttiğimiz hususları sabırla uygulayarak başarabilirsiniz. Bu anlamda İleride YouTube’den de yüklü miktarda para kazanma olasılığı da daha yüksek bir hal alır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu